Pri jednej z najrušnejších bratislavských výpadoviek napreduje výstavba polyfunkčného komplexu Trnavská. Bude stáť neďaleko križovatky Trnavská-Tomášikova, cez dopravnú tepnu bude jej susedom športový areál Interu a cez križovatku obytný súbor Koloseo, ktorý sa práve dokončuje a pripravovaná administratívno-hotelová 91622 target=blank>budova.

Developerom a predajcom projektu je spoločnosť Atlas real, s.r.o., finančné krytie mu poskytuje Tatrabanka. Základný kameň polyfunkčného komplexu položili v júni 2006, prvých obyvateľov, zamestnancov a zákazníkov by mal privítať presne o dva roky neskôr - v júni 2008.

Zámerom developera bolo podľa jeho internetovej stránky postaviť polyfunkčný komplex s bytmi, kanceláriami a službami, doplnenými o oddychové priestory a parkovanie v širšom centre Bratislavy. Stavba sa skladá z dvoch oproti sebe stojacich obdĺžnikových blokov, ktoré sú na oboch koncoch spojené jedno-, miestami dvojpodlažným parterom.

Trnavská prinesie Bratislave stovku bytov

Jeden z deväťposchodových blokov sa tiahne pozdĺž Trnavskej, druhý pozdĺž s ňou paralelnej Teslovej ulice. V átriu, ktoré vznikne medzi blokmi a partermi na ich koncoch, plánuje Atlas vytvoriť park, prístupný pasážami od Teslovej a Trnavskej ulice.

V oboch budovách nájdu záujemcovia vyše sto bytov rôznych kategórií a veľkostí. Na najvyšších poschodiach sú naplánované mezonety. Byty sa podľa predajcu Atlas real ponúkajú za 42 tisíc korún s DPH za štvorcový meter. Zákazníci si však musia priplatiť za parkovacie miesto v podzemí, ktorého cena je 380 tisíc Sk a za plochu balkóna či terasy, ktoré stoja zhruba 20 tisíc Sk.

K výslednej cene bytu sa pripočíta aj podiel na spoločných priestoroch, ktoré sa predávajú za cenu rovnakú ako pri bytoch. Po pripočítaní všetkých dodatočných nákladov sa cena najmenšieho dvojizbového bytu s výmerou mierne pod 60 štvorcov vyšplhá na 3,3 mil. Sk. Cena veľkého mezonetu s rozlohou 160 m2 dosiahne 8,3 mil. Sk s DPH.

V domoch sa budú okrem bytov nachádzať aj kancelárske priestory s celkovou plochou 1525 m2, ako aj 2258 m2 predajných plôch. Za meter štvorcový komerčných priestorov zaplatí záujemca o kúpu 38 tisíc Sk. Priestory s obchodmi a službami, ktoré majú slúžiť obyvateľom, zamestnancom aj návštevníkom komplexu by mali byť prístupné najmä z vnútorného átria.

Spoločnosť Atlas real s.r.o. so sídlom v Bratislave sa zaoberá stavebno-obchodnou činnosťou. Medzi jej ďalšie projekty patria napríklad kondomínia vo Vrakuni, obytný súbor Hrachová v Prievoze a ďalšie bratislavské stavby. Pripravuje veľký polyfunkčný projekt 84620 target=blank>Olympia pri Balkajskej ulici, o ktorom eTREND písal pred niekoľkými týždňami.

Autorka je spolupracovníčka eTRENDu.

Vizualizácia – Atlas real