Ide o šesťpodlažný objekt priamo na rušnej ulici v smere k nákupnej zóne Avion. K dispozícii sú byty s výmerou takmer 34 m2 pri cene od 391 eur mesačne. Sú dokončené v štandarde s kuchynskou linkou, za 20-eurový mesačný poplatok si možno prenajať aj pivnicu a za ďalších 30 vonkajšie parkovacie státie.

„Pre využitie jednej z našich nehnuteľností sme v roku 2013 hľadali nový podnikateľský zámer. Vtedy vyšla výzva zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) na poskytnutie úveru žiadateľom aj zo súkromného sektora,“ približuje Ivan Melicháč, riaditeľ spoločnosti. Do roku 2013 totiž ŠFRB poskytoval úvery len mestám a obciam.

S prestavbou sa začalo na jeseň 2014, investor ju dokončil a byty ponúka od tohtoročného septembra. Poskytnutý úver zo ŠFRB je viazaný pre účel Bytový dom s nájomnými bytmi, čo je podľa I. Melicháča dôvod prečo byty nepredávajú.

V Trnávke postavili nové štartovacie byty. Sú len na prenájom

Štartovacie byty Bratislava - interiér Zdroj: Hotely Plus, a.s.

„Záujem je veľký z viacerých dôvodov,“ hovorí riaditeľ spoločnosti, pričom ako výhody spomína cenu nájmu, lokalitu, fakt, že vlastníkom, investorom i správcom je rovnaká spoločnosť, ako aj doplnkové služby v podobe parkoviska a ďalšej občianskej vybavenosti. Bližšie čísla o prenajatosti nespomína.

Štartovacie byty sú v posledných rokoch populárne medzi investormi aj potenciálnymi zákazníkmi. Viacero starších objektov na Slovensku ich majitelia rekonštruujú na rezidenčné projekty, až na pár výnimiek sú určené na predaj. Jednou z nedávno ohlásených investícií v Bratislave je Apollis na Prievozskej ulici, v Košiciach zasa v lete dokončili projekt Galéria City.