Po prvých dvoch vypredaných etapách spúšťa tretiu. V rámci nej vznikne na rohu Hlavnej a Krajnej ulice v štyroch bytovkách ďalších 40 bytov. Všetky sa už začínajú stavať – pôjde o štvorpodlažné domy označené G, H, I a J po desiatich bytoch.

V ponuke sú jednotky s obytnou plochou od 52 m2 po viac než sto štvorcov, tie na prízemí majú aj predzáhradky. Ich ceny sa pohybujú medzi 1 150 až necelých 1 300 eur/m2 s daňou, čo znamená cenovky najlacnejších dvojizbových menej než 70-tisíc. Ide o podobné úrovne ako v predošlých etapách. K bytom je na predaj ešte parkovacie miesto za 2 700 eur a pivničná kobka za 1 060.

Tatra Residence hlási vypredanie oboch predošlých fáz, aj z aktuálnej tretej je už niekoľko bytov rezervovaných. Výstavbu všetkých štyroch objektov začali v uplynulých mesiacoch, dokončenie prvých dvoch je naplánované na jeseň budúceho roka, zvyšok do jeho konca. Podľa plánov tu malo celkovo vyrásť dvanásť domov, chýbajú teda ešte dve.

Developerská spoločnosť postavila napríklad petržalské TatraCity, ako aj Tatra Grand Residence na alebo Tatra Danube Residence v centre Metropoly. Dokončila aj menšie nákupné centrum Glavica pri vstupe do Devínskej Novej Vsi, v jeho blízkosti plánuje stavať aj byty. Okrem toho stojí za obchodným centrom Dubrawa na okraji bratislavskej Dúbravky a patrí jej kedysi plánovaný projekt Olympia.

Tatre sa darí v Dunajskej Lužnej, pridáva ďalšie byty

Vilové domy Dunajská Lužná Zdroj: Philip Darázs

Satelitné obytné zóny prinášajú pre mnohých obyvateľov veľkých miest vítaný únik od mestského ruchu. Okolo Bratislavy, ale aj ďalších slovenských sídel ich vzniklo v posledných rokoch niekoľko a postupne sa zapĺňajú novými obyvateľmi, čo nafukuje pôvodné obce.

Vyšší počet obyvateľov však okrem prirodzene slabšej občianskej vybavenosti vedie k zhoršovaniu dopravnej dostupnosti, a tak v poslednom období tento spôsob bývania stráca na popularite.