Ide o pozemky severne od nedávno vybudovanej Dubrawy medzi Saratovskou a Agátovou ulicou. V štyroch fázach tu plánuje developer postaviť dokopy 315 bytov spolu s občianskou vybavenosťou a obchodnými prevádzkami. Podľa investora je Tammi „alternatívou pre dlhoročných obyvateľov Dúbravky, ale aj záujemcov z okolitých častí“.

Začať sa má prvou fázou naplánovanou už na apríl tohto roka s celkovým počtom 98 bytov. Do jesene 2015 pribudnú jednotky viacerých výmer s prevažujúcim zastúpením dvojizbových. Predpredaj chce firma začať v najbližších týždňoch, ceny zatiaľ nezverejňuje. Portál TRENDreality.sk odhaduje cenovú úroveň nižšiu ako v neďalekom Tarjanne, najviac do 2-tisíc eur/m2 s DPH.

Nasledujúce etapy plánuje spoločnosť dokončiť v rokoch 2017 až 2018. „Veríme, že projekt efektívne vyplní medzeru v ponuke cenovo dostupných bytov stredného štandardu v tejto mimoriadne atraktívnej lokalite, ktorá ešte získa výstavbou novej mestskej štvrte Bory,“ hovorí Milan Murcko, generálny riaditeľ YIT Reding.

Približne dvojhektárový pozemok získal súčasný majiteľ od developersko-realitnej spoločnosti Iuris, ktorá tu chcela v minulosti spolu so skupinou Weon postaviť projekt Dúbravčice. Hovorilo sa o výstavbe v celom území, ktoré malo potenciál pre takmer tisícku bytov. Ďalší projekt viac na severozápad plánuje írska skupina Kervek, ktorá pozdĺž Agátovej ulice nakreslila byty, apartmány, obchody a kancelárie.

Tammi v Dúbravke - 315 nových bytov od YIT

Tammi Dúbravka Zdroj: YIT Reding

V susedstve Tammi medzičasom vzniklo obchodné centrum Dubrawa, za ktorým stojí developerská dcéra Tatra banky. Ide najmä o lokálne centrum pre nákupy ľudí z okolitých domov. Okolie zasa tvoria staršie novostavby ako je B.O.S. Dúbravka a viac či menej využívané priemyselné areály.

Potenciál pre väčšiu nákupnú zónu má rozostavaná lokalita Bory neďaleko smerom na Devínsku Novú Ves. Tá do týchto končín pritiahne aj ďalších ľudí a projekty, v budúcnosti sa uvažuje aj o predĺžení električkovej trate z Dúbravky priamo do nákupného centra Bory Mall.

YIT Reding je jedným z „najhladnejších“ bratislavských developerov. Firma po vstupe na trh hľadá pozemky pre novú výstavbu a jej mediálne najznámejším projektom je prestavba bývalého pivovaru Stein, na ktorú nedávno dostala zelenú od pamiatkarov z ministerstva kultúry. Okrem toho stavia Tarjanne, Villinki a Kivikko.

View Tammi in a larger map