Zamýšľaná najvyššia obytná budova Bratislavy postupuje pomaly. S prácami na pozemku sa začalo už v auguste minulého roku, do dnešného dňa však na mieste vidno len stavebnú jamu. Plánované dokončenie sa posunulo z decembra 2008 na jún 2009.

Tajomná aura okolo Residence Tower

Residence Tower sa zatiaľ nedvíha do výšky.

Investor mal pôvodne stavebné povolenie len na 17 podlaží, avšak požiadal o zmenu stavby pred dokončením. Hovorca mestskej časti Ružinov Maroš Smolec upresňuje, že spoločnosť požiadala o zmenu koncom mája tohto roku a v auguste jej úrad vyhovel. Residence Tower tak narastie na 31 poschodí, čo by vysvetľovalo aj časový sklz, keďže investor ešte nevedel, aké hlboké základy má vybudovať. Zástupcovia developera si na priblíženie aktuálneho stavu projektu pre TRENDreality.sk už dlhšie nenašli čas.

Tajomná aura okolo Residence Tower

V posledných dňoch bola inovovaná aj internetová stránka projektu, na ktorej sú konkrétne ceny bytov. Najlacnejší na nižších poschodiach podľa nej stojí vyše 3,6 milióna Sk s DPH, čo vychádza po prepočte niečo vyše 60-tisíc Sk/m2.

Cena stúpa spolu s výškou, pričom niekoľko najdrahších bytov prekračuje 20-miliónovú hranicu. Za byt na 31. poschodí s úžitkovou plochou 63 m2 tak záujemca spolu s podielom na pozemku zaplatí vyše 135-tisíc Sk/m2 vrátane DPH. Na otázku, ako sa byty predávajú, prišla od predajcu len strohá odpoveď: „Dobre.“ Na predaj sú aj garážové státia za cenu 416-tisíc Sk s DPH a garáže za 535-tisíc Sk.

Residence Tower stavia spoločnosť Bau-rent, developerom je skupina ERS Holding. Po dokončení by mala byť so 107 metrami najvyššou obytnou budovou hlavného mesta, ako už eTREND pred rokom 79211>informoval.

Foto - Ľuboš Mistrík

Vizualizácia - Residence Tower