Práce na developerských projektoch v hlavnom meste pokračujú, no vo viacerých prípadoch s obmedzeniami.

Aktuálnej situácii sa prispôsobila aj Penta Real Estate, ktorej projekt Sky Park v bývalej industriálnej zóne mení centrum Bratislavy. Developer v rámci neho celkovo postaví viac ako tisíc bytov, stovky kancelárií, obchodné priestory a veľký verejný park.

Povolenie na vežu majú

Kým prvé tri obytné veže v Sky Parku už byty dávnejšie vypredali, štvrtá sa zatiaľ nedostala do ponuky. Podľa prvotných informácií sa tak malo stať už vlani na jeseň, keď Penta k „štvorke“ spustila samostatný web, začala lákať záujemcov a aktívne projekt komunikovať.

Oficiálny predaj sa však doteraz nespustil. Výškový objekt plánuje developer ako súčasť druhej etapy projektu, ktorej súčasťou je aj druhá administratívna budova. So štartom výstavby rezidenčnej časti sa počítalo začiatkom roka.

„Termín spustenia výstavby druhej etapy projektu bude závisieť od vývoja epidémie koronavírusu na Slovensku a od celkovej situácie na trhu s nehnuteľnosťami a v prípade administratívnej budovy aj od získania potrebných povolení. Od tohto sa potom bude odvíjať aj samotný predaj bytov vo štvrtej veži,“ povedala PR manažérka Penta Real Estate Lenka Vargová.

Administratívne má Penta posledný obytný vežiak dotiahnutý – objekt už získal právoplatné stavebné povolenie. V prípade kancelárskej budovy Sky Park Tower podal developer návrh na spojenie územného a stavebného konania.

Štvrtú vežu v Sky Parku Penta pre aktuálnu situáciu odsúva

Sky Park, výstavba (december 2019) Zdroj: Penta Real Estate

Neskoršie spustenie predaja bytov môže 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa