Komplex má vyrásť na Cementárskej ulici v lokalite bývalého areálu Cevaservis. Pozemok je v juhozápadnej časti obklopený existujúcou bytovou zástavbou, v severovýchodnej časti administratívnymi a skladovými budovami bývalého areálu Cevaservis. Aktuálne sa v areáli nachádzajú parkovacie plochy, skladová hala a predajne.

Štyri bloky

Na ich mieste majú vyrásť štyri bytové domy. Investor hovorí o päťpodlažných stavbách, pričom štvrté a piate podlažie sú riešené ako ustupujúce s terasami. Na prvom podlaží sú naplánované obchodné jednotky, predbežne je v pláne 13 prevádzok. Byty majú byť situované na druhom až piatom podlaží. Stavby majú mať jedno podzemné podlažie, v ktorom budú pivničné kobky a garáže.

Celkovo má v projekte Noemis vzniknúť 158 bytových jednotiek. Ponuke majú dominovať dvojizbové byty, v komplexe ich má byť 78. Skladbu majú dopĺňať jednoizbové (26), trojizbové (50) a štyri štvorizbové byty. Okrem nich má v objekte vzniknúť aj päť apartmánových bytov.

Projekt Ismontu

Komplex má obsluhovať 250 parkovacích miest. Až 198 z nich má byť situovaných v podzemnej garáži. Zvyšok majú doplniť miesta v areáli projektu. Predbežne sa počíta s tým, že so stavebnými prácami by mali začať v máji tohto roka. Stavba komplexu by mala trvať 24 mesiacov. Náklady na realizáciu projektu vyčíslil investor na 10,8 milióna eur.

V Stupave pripravujú projekt Noemis, prinesie 158 bytov

Pozemky určené na výstavbu komplexu Noemis Zdroj: EIA/Ismont

Za projektom stojí stavebno-developerská spoločnosť Ismont, ktorá začínala výstavbou rodinných domov, čoraz viac je však aktívna aj pri väčších projektoch. Stojí za projektmi ako Lilum, Miko, Greenvia či Green Village.

Ide v krátkom čase už o druhý projekt chystaný v Stupave. Začiatkom decembra TREND Reality informovali o projekte Nový Majer, ktorý v meste vytvorí 77 bytov.