V ponuke sú jednoizbové až trojizbové byty s výmerami od 40 do 76 štvorcových metrov. Ceny sa pohybujú od 104-tisíc do 217-tisíc eur, teda v prepočte na štvorcový meter okolo 2 400 až takmer 3 000 eur. Je to približne o stovku viac ako pri začiatku predpredaja prvej fázy v júli minulého roku.

Parkovacie miesta v celom komplexe sa predávajú za ceny od 18-tisíc do 27 500 eur v závislosti od veľkosti a polohy státia. Pivnice

Stein2 spustil predaj druhej etapy
 stoja od tritisíc do deväťtisíc eur, podľa veľkosti priestoru.

V sedempodlažnom dome je po 28 dvojizbových a trojizbových jednotiek a polovičný počet jednoizbových. V parteri bude sedem nebytových priestorov pre občiansku vybavenosť – obchody či služby. Dokončenie druhej fázy Steinu2 je naplánované na marec 2018.

Stein2 spustil predaj druhej etapy

Stein 2 - vizualizácia Zdroj: YIT Reding

Obytná časť projektu Stein2 má spolu priniesť 408 bytov, 27 nebytových priestorov a 585 parkovacích miest. Pozostáva z ôsmich bytových domov stavaných v piatich etapách na spoločnej podzemnej garáži.

Výstavba sa začala v októbri minulého roku. Prvá etapa, osempodlažný objekt vo vnútrobloku so 133 bytmi, z ktorých je voľná ešte tretina, má byť dokončená koncom roku 2017.

Stein2 spustil predaj druhej etapy

Stein 2 - etapy bytovej časti Zdroj: YIT Reding

Súčasťou projektu je aj komerčná časť s obchodmi a kanceláriami pozdĺž Legionárskej ulice. Jej súčasťou je aj rekonštrukcia jediného zachovaného objektu bývalého pivovaru, pamiatkovo chránenej Spilky. Dokončená má byť v budúcom roku.

Komerčnú časť pôvodne vlastnila spoločnosť MiddleCap, ktorej dcéra DreamField Property areál bývalého pivovaru pre YIT vydražila. Vlani ju predala firme AMW Development podnikateľa Miroslava Výboha. DreamField Property stále vlastní pozemky pod budúcimi bytovými domami Steinu okrem prvej fázy a vnútrobloku, ktoré vlastní priamo YIT.