Stavebná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) vo februári medzimesačne aj medziročne vzrástla. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v pondelok zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Podľa prvého odhadu Eurostatu sa stavebná produkcia v eurozóne po očistení od sezónnych vplyvov vo februári 2022 oproti januáru zvýšila o 1,9 percenta v eurozóne a o 1,1 percenta v EÚ. V medziročnom porovnaní stavebná produkcia vo februári 2022 vzrástla v eurozóne o 9,4 percenta a v celej Únii o 8,6 percenta.

Spomedzi členských štátov EÚ, ktoré dodali Eurostatu údaje za február, najstrmší medzimesačný nárast produkcie v stavebníctve zaznamenali v Maďarsku (13,3 percenta), Slovinsku (8,4 percenta) a Rakúsku (5,3 percenta). Pokles výkonu stavebníctva bol pozorovaný vo Švédsku (-7 percenta), Poľsku (-6 percenta) a Nemecku (-0,7 percenta).

V medziročnom porovnaní stúpla vo februári stavebná produkcia najviac v Maďarsku (42,3 percenta), Slovinsku (32,3 percenta) a Poľsku (21,2 percenta) a klesla vo Švédsku (-11,4 percenta) a Španielsku (-0,8 percenta). Na Slovensku stavebná produkcia vo februári vzrástla medzimesačne o 3,6 percenta a medziročne o 13,3 percenta.

Ďalšie dôležité správy