Pôvodný zámer pozostával z päťpodlažného polyfunkčného domu orientovaného do Žilinskej ulice a šesťpodlažného, čiastočne podzemného parkovacieho domu na Kýčerského ulici.

V polyfunkčnom dome mali byť dve podlažia obchodov a služieb, jedno kancelárske podlažie, dve poschodia s podkrovím s ôsmimi bytmi a 15 parkovacích miest v podzemí. V parkovacom dome malo vzniknúť 245 státí a autoumyváreň, na prízemí mal byť predaj ovocia a zeleniny.

Nový projekt počíta len s dvomi podzemnými podlažiami parkovania s celkovo 119 státiami s vjazdom a výjazdom na Kýčerského ulici. Na prízemí má vzniknúť priestor pre predajňu a mobilné trhové stoly. Na ďalšom podlaží bude škôlka alebo detské centrum naviazané na strešnú záhradu alebo kancelárie. Vrchné tri podlažia a podkrovie budú slúžiť na bývanie s 29 bytovými jednotkami.

Stavba namiesto trhu Žilinská sa mení: menej parkovania, viac bývania

Polyfunkčný dom Žilinská - Kýčerského Zdroj: Park - Dom Žilinská

Vonkajšia podoba stavby sa nezmení, rovnako ani podlahové plochy nadzemných podlaží, v podzemí sa znížia. Pribudnúť má zeleň na streche nižšej časti objektu.

Polyfunkčný a parkovací dom získal už v roku 2011 územné rozhodnutie, ktoré bolo viackrát predĺžené. Investorská spoločnosť Park – Dom Žilinská odvtedy zmenila majiteľa, pozemky však naďalej patria jej pôvodnému vlastníkovi. Proti výstavbe organizovala občianska iniciatíva za zachovanie trhoviska petíciu.

Dokumentácia pre zmenu územného rozhodnutia vychádza podľa zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie zo zmien a doplnkov územného plánu mesta. Magistrát k nej už vydal kladné záväzné stanovisko.