Bytový dom Starý háj vyrastie pozdĺž Černyševského ulice v susedstve vežiaka Fuxova, ktorý už stavia J&T Real Estate. Deväťpodlažná stavba prinesie 126 bytov, obchodné priestory v parteri a 190 parkovacích miest.

„Chceli by sme začať stavať na jar budúceho roku a dokončenie plánujeme koncom roku 2018,“ hovorí architekt Richard Duška, konateľ VI Group. Projekt aktuálne získal územné rozhodnutie v súlade s územným plánom zóny.

V Starom háji bude 14 jednoizbových, 66 dvojizbových a 40 trojizbových bytov. Na najvyšších podlažiach budú ešte štyri trojizbové a dva štvorizbové mezonety. Výmery sa pohybujú od 32,7 do 133 štvorcových metrov.

Starý háj - nový projekt pri petržalskej električke

Starý háj - vizualizácia Zdroj: VI Group

V predaji sú zatiaľ byty vo vchode C najbližšie pri Bosákovej ulici. Ceny za štvorcový meter bytu v štandarde podobnom ako firma ponúka v Muchovom námestí vychádzajú medzi niečo vyše 2 000 a necelými 2 200 eurami.

Najlacnejší dvojizbový byt s plochou 47 m2 a balkónom stojí takmer 101-tisíc eur. Trojizbové byty sa začínajú od 143-tisíc eur a najdrahší mezonet s plochou 90 m2 a dvestometrovou terasou stojí 198-tisíc.

Starý háj - nový projekt pri petržalskej električke

Starý háj - vizualizácia Zdroj: VI Group

Na prízemí bude 22 komerčných priestorov s celkovou rozlohou 924 m2 na predaj. Na podzemnom podlaží je 123 parkovacích miest a 80 pivničných kobiek. Ďalších 67 státí vznikne na teréne. Ceny parkovacích miest v garáži sa pohybujú od necelých 8 500 do 9 200 eur, vonku stoja šesťtisíc. Kobky stoja od 2 400 do 3 500 eur.

Od príjazdovej cesty k vežiaku Fuxova bude Starý háj oddeľovať park s rozlohou vyše šesťtisíc štvorcových metrov. Súčasťou projektu je aj dokončenie cyklotrasy na Bosákovej ulici.

Starý háj - nový projekt pri petržalskej električke

Starý háj - vizualizácia Zdroj: VI Group

V Petržalke aktuálne VI Group realizuje už dva projekty. Muchovo námestie pri Starom moste podľa R. Dušku do polovice novembra ukončí hrubú stavbu. Projekt so 125 bytmi a apartmánmi je vypredaný a dokončený má byť v druhom štvrťroku 2017.

Nedávno sa začala aj výstavba Panónky, kde je vykopaná základová jama. Hrubá stavba má byť vytiahnutá v polovici budúceho roku a dokončenie je plánované na začiatok roku 2018. Z 83 bytov a apartmánov je aktuálne predaných tridsať. Developer okrem toho pripravuje prestavbu štvorpodlažného objektu v bratislavskom Novom Meste na bytový dom Kubik.