Na desiatich podlažiach bývalých priestorov Slovenskej sporiteľne a ešte predtým ubytovne Doprastavu ponúkajú 152 prevažne malometrážnych bytov a apartmánov. Ide o 1- až 3-izbové jednotky s výmerami od 27 po takmer 100 štvorcových metrov.

Ich ceny sa menia podľa podlažia. V priemere sa po prepočte pohybujú medzi 1 800 až 2 100 eur/m2 vrátane DPH. Napríklad dvojizbový byt bez balkónu s výmerou 47 m2 na ôsmom podlaží stojí 101-tisíc. V cenách sú aj pivničné kobky a kuchynské linky.

„Máme už reálne predaných, resp. rezervovaných 46 bytov,“ pre TREND Reality hovorí Ondrej Bober z architektonickej kancelárie Bluhm Partner, ktorá stojí za projektom. Ateliér je autorom novostavby Petržalka City, postavenej v najľudnatejšej mestskej časti. Spoluautorom Miletičovej sú Viest Architekti.

Podľa starších plánov vznikne na Miletičovej 135 parkovacích miest v dvojpodlažnom parkovacom dome  s parkovaním aj na streche. Cena za státie má dosiahnuť 9 990 12 500 eur.

Štartovacie byty Miletičova 60 spustili predaj, pozrite si ceny

Miletičova 60 - dnešný stav Zdroj: Bluhm Partner

Okrem bytov počíta spoločnosť s vybudovaním 2-tisíc štvorcových metrov občianskej vybavenosti v parteri objektu. Štart výstavby plánuje Profinex na marec tohto roka a dokončenie na druhý kvartál budúceho.

Súčasný investor získal objekt postavený v roku 1995 ešte pred krízou, budova bola následne na predaj. Záujemca sa doteraz nenašiel, a tak sa Profinex rozhodol ísť do prestavby vo vlastnej réžii. Vzhľadom na rýchly predaj iných štartovacích bytov v hlavnom meste možno očakávať silný dopyt.

Iný investor neďaleko prestavuje Miletičovu 5, ktorá priniesla na trh 155 bytov a apartmánov. Pri plánovanom dokončení na jar tohto roka ostáva voľný jediný byt. Ďalšie rozostavané štartovacie byty v Bratislave sú Modrá guľa a Ružinovská 1.