Aj keď sa nové realitné projekty realizujú aj na severovýchode Slovenska, zväčša ponúkajú menší počet bytov. Nad Kovancom sa bežným projektom v regióne vymyká práve veľkosťou. „V celom bytovom komplexe sa bude nachádzať spolu 92 bytov, šesť samostatne stojacich radových domov a 39 samostatne stojacich garáží,“ hovorí pre TREND Reality Rastislav Troščák, majiteľ realitnej kancelárie Bernard Group, ktorá zabezpečuje predaj.

Komplex pozostáva zo štyroch bytových domov s názvami Javor, Gaštan, Borovica a Lipa. V každom z nich bude 23 bytov a na prvom podlaží 11 parkovacích miest. V ponuke sú 1,5- až štvorizbové byty s balkónom. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 910 po 1 035 eur za štvorcový meter.

Napríklad jeden a pol izbový byt stojí niečo vyše 46-tisíc eur, štvorizbová verzia na najvyššom poschodí vyjde na necelých 100-tisíc eur. Súčasťou každého bytu je aj pivničná kobka.

V predaji je prvý bytový dom. „Predaj bytov a garáží sme spustili 6. decembra. Doposiaľ je rezervovaných 12 bytov v bytovom dome Javor a máme už aj predbežné rezervácie bytov v bytovom dome Gaštan,“ prezrádza R. Troščák. Prvý bytový dom by mali začať stavať v marci, hotový má byť v lete 2018.

Na Spiši sa rozbieha nový projekt, Nad Kovancom ponúkne stovku bytov

Nad Kovancom Zdroj: RBG Slovakia

Podľa R. Troščáka aktuálne prebiehajú terénne úpravy na výstavbu samostatne stojacich garáží a bytového domu Javor. Celá výstavba má byť rozdelená do piatich etáp, keď po dokončení štyroch bytových domov plánuje investor postaviť aj šesticu rodinných domov.

Stavebná spoločnosť RBG zo Starej Ľubovne nepôsobí len v regióne, koncom minulého roka začala pripravovať projekt s označením Zóna Sever III – Rozália v Pezinku, kde chce postaviť päť päťpodlažných bytových domov.