Developerská spoločnosť Best Life Invest už spustila predaj pozemkov na individuálnu výstavbu rodinných domov. V ponuke je dvadsať parciel s rozlohou od 990 do 1 500 štvorcových metrov v cene od 46,80 eura za štvorcový meter pozemku s kompletne vybudovanými inžinierskymi sieťami.

„Výstavba inžinierskych sietí sa začne v júli a plánujeme ju dokončiť do konca augusta,“ hovorí Miloš Kuchár, spoločník developerskej firmy. Následne v septembri sa má začať výstavba druhej fázy – dvoch bytových domov so 62 bytmi.

Predaj jedno- až štvorizbových bytov plánuje investor spustiť na jar budúceho roka. Ceny sa majú pohybovať okolo 1 200 eur za štvorcový meter. Má ísť o nízkoenergetickú stavbu využívajúcu tepelné čerpadlá, solárne a fotovoltaické panely.

Soho Park – nová obytná štvrť v Komárne

Soho Park Komárno Zdroj: Best Life Invest

Developer plánuje zrekonštruovať aj budovu bývalého internátu školy. Podľa jeho predstavy by tu mal vzniknúť domov pre seniorov, ak sa podarí nájsť prevádzkovateľa takéhoto zariadenia. „Ak nie, vybudovali by sme tu zrejme malometrážne štartovacie byty pre mladých ľudí,“ dodáva M. Kuchár.

Celý areál Soho Parku má rozlohu 5,5 hektára a bude uzavretý s kontrolovaným vstupom a chránený bezpečnostným kamerovým systémom. Počíta sa so značným podielom zelene aj s vodnou plochou, detskými ihriskami, škôlkou a drobnými službami pre obyvateľov. Uprostred vznikne centrálny park s gastro zariadením – kaviarňou s bistrom.

Soho Park – nová obytná štvrť v Komárne

Soho Park Komárno Zdroj: Best Life Invest

Developerská spoločnosť získala areál bývalej školy v minulom roku vo verejnej obchodnej súťaži od Nitrianskeho samosprávneho kraja. Následne musela čeliť fámam, že tu vznikne ubytovňa pre imigrantov, čo po stretnutí s investorom poprel aj primátor Komárna.

Investori Soho Parku majú na konte realizovaný projekt Soho Tower dokončený v roku 2013. Prestavbou a nadstavbou nevyužívaného objektu nazývaného Ruský dom vzniklo na okraji parku Anglia v Komárne 42 bytov a dva penthousy.