Areál na adrese 185 Park Street, kde pôvodne sídlila energetická spoločnosť National Grid, už disponuje právoplatným stavebným povolením. Umožňuje postaviť 163 bytov, približne 8 100 štvorcových metrov kancelárií, 920 m2 obchodných priestorov a 1 550 m2 kultúrnych priestorov. Celková hodnota projektu dosiahne 400 miliónov libier.

V lokalite na východnej strane galérie Tate Modern vyrastú tri veže – bytové budovy s 15 a 19 poschodiami a 10-poschodová administratívna budova s obchodnými prevádzkami na prízemí. Súčasťou komplexu bude aj priestor pre kultúru. Developer očakáva, že by ho mohlo využívať divadlo Shakespeare's Globe Theatre. Na opačnej strane galérie nedávno vyrástol oceňovaný projekt Neo Bankside (prečítajte si rozhovor s jeho architektom).

Projekt na stavebné povolenie, ktoré bolo vydané už v júli 2015, spracovalo britské štúdio Squire & Partners. Začiatok prípravných prác na pozemku, vrátane asanácie existujúcich objektov, je naplánovaný na tretí štvrťrok 2018. Výstavba by sa potom mohla začal v prvom štvrťroku 2019. Trvať by mala tri roky, s očakávaným termínom dokončenia v roku 2022.

Developeri sa v rámci plnenia podmienok stavebného povolenia zaviazali postaviť 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa