Polyfunkčný komplex Slovany prinesie jedny z najvyšších budov v Bratislave. Podľa internetovej stránky projektu sa bude dvojica vežiakov týčiť do 130-metrovej výšky. Obe veže spojí na najvyšších podlažiach 45 metrov dlhé premostenie vo výške 112 metrov. Najvyššie položené byty sa budú na Bratislavu pozerať zo 118-metrového nadhľadu. Webstránku spustil developer projektu Futuris Properties dnes.

Slovany narastú do 130 metrov

Slovany 80311 target=blank>majú vyrásť medzi Račianskou ulicou a železničnou stanicou Filiálka v širšom centre hlavného mesta. Na 41 podlažiach oboch veží i v nižších budovách má vzniknúť zhruba 450 bytov a 6600 štvorcov obchodov a kancelárií. Vo výške 110 metrov plánujú luxusnú reštauráciu, do ktorej hostí dopraví presklený výťah.

Slovany narastú do 130 metrov

Predaj bytov by sa mal rozbehnúť začiatkom decembra, cena bytov sa predpokladá od hranice 60-tisíc Sk/m2. Okrem developera ich bude ponúkať aj Centrum bývania Tatra banky.

Slovany narastú do 130 metrov

Podľa informácií TRENDreality.sk Slovany zatiaľ nezískali stavebné povolenie na výstavbu, očakáva sa však v najbližších dňoch. Na pozemku bývalých elektrotechnických závodov prebiehajú práce už od leta, išlo však o odstránenie továrenských hál a vyčistenie sedemdesiatárového pozemku.

Slovany narastú do 130 metrov

Vizualizácie - Slovany