Nový objekt začali stavať v septembri, jeho dokončenie je naplánované na prvý kvartál roku 2019. Nachádza sa najbližšie k budúcej konečnej petržalskej električky, ktorú musí mesto kvôli čerpaniu eurofondov dokončiť v roku 2020. Bytovka tak stojí na rohu celej zóny.

V ponuke sú všetky byty na dvanástich podlažiach. Ich ceny sa pohybujú na úrovni medzi 1 800 až 1 900 eur/m2 vrátane DPH. Oproti predošlým etapám stúpli, nakoľko ešte pred niekoľkými mesiacmi bola suma 1 800 stropom a ceny štartovali už na 1 600. Podľa oficiálnej webstránky je v dome A3 voľných 336 bytov.

Z predošlých dvoch objektov vyrastajúcich v susedstve je nepredaných menej. V prvom len 10, v druhom niečo vyše 120, pričom každá bytovka obsahuje zhruba 360 jednotiek. Dokončenie prvej je naplánované na druhý kvartál budúceho roku, druhú chcú dobudovať v treťom štvrťroku 2018.

Vnútri domov vznikne zelený vnútroblok, byty na prízemí majú aj predzáhradky. Popri ostatných objektoch sa očakáva aj park oddeľujúci existujúci trojicu domov od ďalších fáz umiestnených ďalej od sídliska.

V Slnečniciach sú dnes v ponuke celkovo stovky bytov, počítajúc aj zónu Viladomy umiestnenú pozdĺž cesty do Rusoviec. Koncom tohto roka je v pláne kolaudácia prvej zo siedmich rozostavaných domov. Cresco Group buduje aj okružnú križovatku spájajúcu Dolnozemskú a Panónsku cestu s výpadovkou na Rusovce.