Medzi dokončené a skolaudované novostavby v hlavnom meste sa zaradil ďalší projekt. Šípka na Hradskej ulici vo Vrakuni z dielne spoločnosti VI Group je už hotová a pomaly sa pripravuje na sťahovanie obyvateľov.

Ide o novostavbu s menšími bytmi, ktoré sú aj vďaka tomu v konečnej cene dostupnejšie. Celkovo ich tu na štyroch podlažiach vzniklo sedemnásť pri výmerách od 24 po 40 m2.

Ceny bytov sa pri spustení predaja na jar minulého roka pohybovali na úrovniach od 54-tisíc eur vrátane DPH, čo bolo po prepočte 1 660 až  2-tisíc eur za štvorcový meter. V súčasnosti sú podľa oficiálnej wesbstránky voľné už len dva byty.

Vypredali sa aj malé nebytové priestory na prízemí. Z pätnástich parkovacích miest je momentálne predaných deväť, v ponuke sú aj pivničné kobky.

Skolaudovali Šípku vo Vrakuni

Šípka - aktuálny stav Zdroj: Philip Darázs

Developerská firma VI Group je po niekoľkých malých projektoch v súčasnosti aktívna v budovaní ďalších. Rozostavala napríklad petržalské Septimo, v rovnakej mestskej časti spoluinvestorsky chystá aj Domino. Neďaleko skolaudovanej Šípky zase čoskoro začne stavať Strom.

Ten pripravuje na rohu križovatky Podunajskej a Hradskej. V pôdoryse tvaru písmena U má vzniknúť 36 bytov a štyri obchodné priestory na prízemí za ceny okolo 1 500 eur/m2 vrátane DPH.