„Pôvodný projekt sme už kupovali so zámerom ho zredukovať, poľudštiť, prispôsobiť mierke Devína a vytvoriť priestor pre kvalitné bývanie. Zredukovali sme o dve tretiny počet obyvateľov a počet automobilov v tejto lokalite,“ hovorí Karol Machánek, projektový manažér developera.

Po novom vznikne na kopci nad Devínskou cestou tesne pred vjazdom do mestskej časti v smere z centra 42 stavebných pozemkov pre individuálnu výstavbu a 22 trojbytových víl. Zhruba dve tretiny zo 66 bytov budú štvorizbové so záhradami a zvyšok trojizbové s terasami.

Ich ceny začínajú tesne pod 200-tisíc eur s DPH až do cca 260-tisíc. Po prepočte tak ide o zhruba 1 800 eur/m2, súčasťou ceny bytov v štandarde sú aj dve parkovacie miesta a pivnica. Celkovo vznikne 148 státí. Kampaň a predaj štartuje dnes.

Stavebné pozemky predáva developer s kompletnou napojenosťou, je na nich možná vlastná výstavba domov. Veľkosti parciel dosahujú cca 500-800 m2, cena za štvorec zasa 325 eur. Súčasťou projektu je aj vybudovanie verejného parku.

Štart výstavby sietí a infraštruktúry plánuje Corwin Capital približne do mesiaca a vily s bytmi i začína až po zime. Sťahovanie obyvateľov je naplánované na leto 2016.

Skanska v Devíne nebude, nový majiteľ Záhrady Devín zmenšil

Záhrady Devín Zdroj: Corwin Capital

Developer získal projekt od Skansky, ktorá dlho plánovala takzvané viladomy. Jej plány sa niekoľkokrát menili a prekresľovali, nakoľko sa najmä voči hustote zástavby zdvihol veľký odpor zo strany obyvateľov a vedenia mestskej časti.

„Miestna samospráva razantne, ale korektne presadzovala záujmy obyvateľov. Dnešná podoba projektu Záhrady Devín je výsledkom konštruktívnej spolupráce mestskej časti a investora. Po takmer desaťročnom snažení obyvateľov a samosprávy tak možno konštatovať, že charakter Devína zostane zachovaný," tvrdí K. Machánek.

Corwin je jedna z mladších developerských skupín na Slovensku, vznikla však z manažérov iných veľkých developerov. Zatiaľ má za sebou račiansku novostavbu Rinzle, vo výhľade sú ďalšie projekty. Firma má aj akvizičné chute, za Záhradkami Devín figuruje cez Záhradky Rezidencia, s.r.o.

View Záhrady Devín in a larger map