Ešte v roku 2008 začala spoločnosť SC Suncity, s.r.o. s výstavbou projektu Orbis v dotyku seneckých ulíc Štúrova, Športová a Železničná. Stavba pozostáva z troch samostatných objektov, ktoré sú v suteréne prepojené spoločnou hromadnou garážou.

Investor kolaudoval stavbu vo februári tohto roku. Priniesol 92 bytov a dva apartmány. Súčasťou dvoch menších 4-podlažných budov je len bytová výstavba.

„Hlavný, 8-podlažný oblúkovitý, objekt okrem bývania prináša aj komerčné priestory,“ upresňuje Marcela Jendrušová zo SC Suncity. V súčasnosti je celkovo predaných takmer 30 bytových jednotiek.

Cenníky pri 2-izbových bytoch začínajú na úrovni 89-tisíc eur vrátane DPH. Najväčší 4-izbový byt s rozlohou takmer 230 štvorcových metrov stojí vyše 675-tisíc eur vrátane DPH. Ukončenie predaja očakáva investor v priebehu roku 2012.

Senecký Orbis prináša vyše 90 bytov

V projekte prevláda 39 trojizbových bytov. Plocha komerčných priestorov je na úrovni 870 štvorcov. „Jeden z nich máme obsadený kaviarňou. Čo sa týka ostatných, tak tam prebiehajú rokovania,“ približuje M. Jendrušová.

Garáž spájajúca všetky objekty pod zemou by mala poňať 98 miest. Pri objekte ich doplní ďalších 25 parkovacích stojísk. Celková plocha pozemku je vyše 4 700 štvorcov.

Už dlhšie v meste vo výstavbe pokračuje projekt Senec Gardens, za ktorým stojí britská investičná spoločnosť Nep Partners. Projekt bol pôvodne predstavený ako súbor 90 rodinných domov a 110 bytov. Neskôr developer svoje plány prispôsobil situácii na realitnom trhu.

Vizualizácia - SC Suncity