Projekt vyrastá priamo na Námestí 1. mája v Senci v susedstve už zrealizovaného projektu Centrum. Investor naprojektoval šesťpodlažný polyfunkčný dom, na prízemí sú situované komerčné prevádzky a zvyšok tvoria bytové jednotky. Celkovo ponúkne projekt 36 bytov a sedem ateliérov.

V ponuke sú jedno- až trojizbové byty. Investor už začal s ich predajom. Ceny sa pohybujú od 1 367 do 1 484 eur za štvorcový meter. Napríklad za dvojizbový byt na štvrtom poschodí s obytnou plochou 55,09 štvorcového metra pýta developer necelých 91-tisíc eur. Trojizový byt na tom istom poschodí s obytnou plochou 65,48 m2 stojí 103-tisíc eur.

V cene každého bytu je zahrnutá pivničná kobka. Naopak, za parkovacie stojisko si budú záujemcovia musieť priplatiť. Garážové miesto stojí 12-tisíc eur. Celková kapacita je nastavená na 49 automobilov. S predajom začal developer 1. mája, aktuálne je podľa stránky projektu predaná trojica bytov, ďalších 17 jednotiek je rezervovaných.

Zaujímavosťou je, že developer v kampani na svojej webovej stránke poukazuje na to, že „je drahší ako ostatní.“ Argumentuje pritom lepšou polohou aj tým, že v meste je dostatok najlacnejšieho a najvýhodnejšieho bývania.

Senec Centrum prinesie štyri desiatky bytov a ateliérov

Miesto, kde má vyrásť projekt Senec Centrum Zdroj: Google Street View

Za projektom stojí spoločnosť Kvalstav, ktorá vznikla ešte v roku 1995 a až do roku 2011 pôsobila na trhu pod názvom Topor-Kvál. Na konte má viacero realitných projektov najmä v Senci a jeho okolí. Medzi najznámejšie patria bytové domy Helios I a II.