Investičná a developerská spoločnosť Davidson Holding, s.r.o., s izraelskými koreňmi, začala v Senci v decembri výstavbu štyroch trojposchodových mestských víl. Bude v nich 24 bytov. Areál vyrastie na pozemku s rozlohou 1500 m2 na Boldockej ulici päťsto metrov od centra mesta a Seneckých jazier. Investície do nich odhaduje developer na 70-80 miliónov Sk. Neskôr by v lokalite malo podľa informácií eTRENDu vyrásť niekoľko ďalších víl s vyše sto bytmi a celkové investície by sa mali vyšplhať na 400 miliónov korún.

V Senci pribudnú stovky nových bytov

V každej vile bude šesť bytov s troma alebo štyrmi izbami s rozlohou zhruba od 80 do 95 m2. Všetky majú terasu s veľkosťou 16 až 18 m2, prízemné byty aj veľkú záhradu s výmerou od 65 do 137 m2. „Cena bytov je zhruba 35-tisíc korún za meter štvorcový vrátane DPH,“ hovorí ich predajca zo spoločnosti Riešime bývanie, s.r.o., Martin Čapo. „Zatiaľ neevidujeme žiadne rezervácie, keďže sme apartmány len spustili do predaja.“ Zahraničný investor plánuje výstavbu ukončiť v marci 2008.

V severovýchodnej časti mesta pri rušnej Pezinskej ulici, ktorá je obchvatom mesta od diaľnice smerom na Šamorín a Sládkovičovo rastie od roku 2005 bytový areál, ktorého investorom i developerom je bratislavská realitná kancelária Area RK, s.r.o.

Spoločnosť postaví dokopy šesť tehlových bytoviek, z ktorých tri budú disponovať šiestimi poschodiami a tri siedmimi. „Dva domy budú podpivničené s parkovacími miestami v suteréne, v treťom objekte budú parkovacie miesta v prízemí,“ hovorí projektová manažérka Henrieta Lieskovská z realitnej kancelárie Area.

V Senci pribudnú stovky nových bytov

Areál sa mal pôvodne dokončiť vlani, v súčasnosti sú tri domy pred kolaudáciou, štvrtý spoločnosť plánuje kolaudovať v lete a posledné dva v januári 2008. Šesť bytových domov prinesie Sencu 245 jedno- až trojizbových bytov s balkónmi, loggiami alebo terasami s celkovou obytnou plochou od tridsať do osemdesiat metrov štvorcových. Záujemcovia zaplatia za meter štvorcový od 29 do 33-tisíc korún vrátane DPH. Podľa informácií firmy Area RK sú okrem niekoľkých už všetky byty predané.

Obyvatelia domov budú môcť v areáli využívať približne 250 parkovacích miest. Spoločnosť plánuje na prízemí posledného domu vytvoriť priestor pre služby obyvateľom, ako kaderníctvo či kozmetiku. Vnútorná časť areálu bude riešená ako park s detským ihriskom.

V Senci pribudnú stovky nových bytov

Ďalší polyfunkčný dom Helios realizuje na Lichnerovej ulici v centre mesta od vlaňajšieho septembra developerská firma Topor-Kvál, s.r.o. V objekte s ôsmimi nadzemnými poschodiami ponúkne prenajímateľné priestory, 77 jedno- až trojizbových bytov s balkónom, loggiou alebo terasou s celkovou plochou zhruba od 50 do 125 m2.

Záujemca zaplatí za meter štvorcový takmer 37 tisíc korún vrátane DPH. Cena zahŕňa aj pozemok a spoluvlastnícky podiel na spoločných častiach domu. V podzemí budú ako zvyčajne parkovacie miesta. V súčasnosti spoločnosť predala a rezervovala zhruba tridsať percent bytov. Výstavbu plánuje ukončiť v máji 2008.

Vizualizácia – ViladomyArea RK, Helios