V metropole východného Slovenska rastie nový bytový komplex. S výstavbou pod názvom Šafránová záhrada sa v Košiciach začalo v polovici júna tohto roku. Jej ukončenie je naplánované na október 2013.

Sedempodlažná bytovka prinesie celkovo 74 bytov. Najviac plánuje developer, miestna spoločnosť Safran Slovakia, a.s. ponúknuť 3-izbových bytov – viac ako tri desiatky. Pätica jednoizbových bytov má výmeru 40 štvorcových metrov. Najväčšie, štvorizbové, končia na 130-tich štvorcoch.

Podľa oficiálnej webovej stránky projektu si majiteľa zatiaľ našiel jeden byt, ďalších vyše dvadsať je rezervovaných. Voľných je päť desiatok bytov. Priemerná cena za štvorcový meter je vyše 1560 eur vrátane DPH. Každému bytu prislúcha aj jedno parkovacie miesto v podzemí.

Šafránová záhrada v Košiciach

Byty sa nachádzajú v širšom centre mesta na Skladnej ulici. Samotný názov projektu má pôvod v histórii lokality, kde sa na konci 19. storočia nachádzali rozsiahle lúky s rovnomenným názvom, ktoré boli postupom času zastavané.

Developer sľubuje vybudovanie detského ihriska, 2000 štvorcových metrov trávnatých plôch a ohradených parkov. V tesnej blízkosti záhrady sa nachádzajú bývalé vojenské kasárne, ktoré budúci rok budú slúžiť ako kultúrne centrum v rámci projektu Košice - Európske hlavného mesta kultúry 2013. Historické centrum mesta je vzdialené päť minút chôdze.

Šafránová záhrada v Košiciach

Šafránová záhrada v Košiciach

Foto: Šafránová záhrada