Keď pred takmer tromi rokmi odštartoval predaj bytov v druhej veži CityParku Ružinov s označením B, realitná spoločnosť sľubovala, že stavba bude dokončená pred letom 2017 s odovzdaním bytov na jeseň.

Je rok po termíne a mnohí vlastníci sa stále nedostali k svojmu bytu. Navyše ich zaráža, že developer s nimi komunikuje sporadicky a podľa niektorých ich zavádzal. Mesiace nevedeli, prečo byty meškajú a niektorí z nich museli hľadať náhradné bývanie respektíve riešiť nanovo hypotéku.

Pravdu sa dozvedeli na stavebnom úrade

TREND Reality sa pod podmienkou anonymity rozprával s viacerými nespokojnými majiteľmi bytov. Upozornili na niekoľko udalostí z predošlých mesiacov, ktoré považujú za neférový prístup zo strany Metrostavu.

„Hneď na začiatku januára som sa ich pýtal opakovane, čo je s kolaudáciou, odpoveď bola, že miestne zisťovanie prebehlo koncom novembra, prebieha dopĺňanie dokumentov vyžiadaných stavebným úradom a odovzdávanie bytov je naplánované na prvý kvartál 2018,“ hovorí jeden z vlastníkov bytov. Termín dodržaný nebol.

Developer informoval, že v procese kolaudačného konania dopĺňal podklady a odstraňoval menšie závady. Kolaudačné rozhodnutie však nebolo vydané ani potom, lebo jeden z dotknutých orgánov v konaní mal vytknúť postup pôvodného developera projektu, spoločnosti Nadlan. Metrostav vlastníkom napísal, že sa snaží záležitosť vyriešiť, odmietal ale spresniť, kto a čo napadol.

Developer to nechce povedať doteraz. 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa