V januári sa na Klincovej ulici v bratislavskej časti Ružinov mal začať stavať polyfunkčný súbor Olympia. Jeho súčasťou má byť 39-podlažný mrakodrap pri križovatke Bajkalskej, Záhradníckej a Ružinovskej ulice. Svojou výškou 115,5 metra bude spolu s Tower 115 na Pribinovej ulici patriť k najvyšším budovám Bratislavy. Vyplýva to z podkladov, ktoré investor – spoločnosť Atlas Real predložil štátnym orgánom.

Podľa konateľa firmy Borisa Vyskoča však investor v súčasnosti čaká na dohodu s magistrátom Bratislavy, ktorému sa nezdá dopravné riešenie projektu, ako ani jeho výška. Stavať sa teda začne neskôr, zrejme v priebehu budúceho roka. Zámerom Atlas Realu pôvodne bolo dokončiť projekt v polovici roka 2009.

Polyfunkčný súbor postavia na 16 tisíc m2 na mieste súčasného areálu nevyužívaného autoservisu v blízkosti ďalších obytných a administratívnych projektov Ružinovské centrum a Octopus. Medzi týmito areálmi má po zbúraní starých budov a výstavbe nových vzniknúť námestie zo zeleňou, obchodmi a parčíkom s jazierkom. Bývalý priemyselný areál medzi Trenčianskou, Bajkalskou a Záhradníckou ulicou sa tak úplne zmení na obytno-kancelársku štvrť. Neďaleko sa nachádzajú ďalšie vežiaky Rozadol, Glória a pripravované Renesance a Universo.

V Ružinove sa pripravuje mrakodrap Olympia

Areál Olympie sa má skladať zo štyroch navzájom prepojených objektov – osemposchodovej administratívnej budovy a troch obytných domov, z toho jedného terasovitého s 11 podlažiami. Spolu tu má byť 265 bytov, zväčša 2- až 3-izbových, pre spolu 800 až tisíc obyvateľov.

Počíta sa aj s trojpodlažným podzemným parkoviskom pre zhruba 750 áut. Jeho strecha bude pokrytá zeleňou, majú tu vybudovať detské ihrisko, záhradné reštaurácie a kaviarne. Súčasťou komplexu bude obchodná pasáž. V administratívnej a obchodnej časti by malo pracovať vyše 1500 ľudí. Výstavba by mala stáť približne 1,8 mld. Sk.

Spoločnosť Atlas Real už v Ružinove postavila niekoľko polyfunkčných a obytných objektov, napríklad obytný komplex Boria, dom na Sputnikovej a ulici Planét. V súčasnosti stavia napríklad bytový dom na Trnavskej ulici, v Prievoze, rodinné domy vo Vrakuni alebo byty v Nitre. Majiteľmi firmy sú fyzické osoby zo Slovenska a Rakúska.

Vizualizácia - Architekti SPDe