Mestská časť Rusovce v Bratislave rastie vďaka novým obytným zónam už od 90. rokov. Ďalšiu chystá na začiatku obce v smere z Jaroviec spoločnosť ITB Development, a.s. V rámci celého projektu pomenovaného Rusovský Sad má vzniknúť 49 stavebných parciel, z ktorých je momentálne na predaj prvých 21.

Ich ceny dosahujú 205 až 240 eur/m2 vrátane DPH. Predaj spustili 1. apríla, odvtedy je predaných šesť pozemkov. „V súčasnosti vybavujeme stavebné povolenie na siete,“ hovorí Tomáš Šebo, podpredseda predstavenstva firmy. Potrebná infraštruktúra má byť hotová ešte do konca tohto roka. Zasieťovanie stojí podľa T. Šeba zhruba 1,32 milióna eur.

Rusovský Sad zasieťujú do konca roka

Pozemky ležia na vstupe do Rusoviec z Jaroviec po ľavej strane medzi hrádzou a pôvodnou zástavbou rodinných domov. K lokalite z kratšej strany prilieha aj železnica, kvôli ktorej developer postaví protihlukovú stenu a park s detským ihriskom s rozlohou 2-tisíc štvorcových metrov.

Spoločnosť ITB Development založili architekti, ktorí sa podieľali aj na projekte Vista Tower v Petržalke. ITB chystá výstavbu apartmánového projektu 146247>TatraVille vo Veľkej Lomnici, ako aj kancelársku budovu so zelenou fasádou 168560>Wallenrod v centre Bratislavy. Zabezpečovala aj architektúru spolu s kompletným projektom pre 129021>projekt Olive na Kramároch od Raiffeisen Evolution.

Foto – ITB Development