Pozemok s výmerou 6,3 hektára sa nachádza medzi areálom Doprastavu na Bajkalskej, ulicami Mlynské Nivy, Hraničná a diaľnicou D1 po pravej strane zjazdu z Prístavného mosta. Podľa aktuálnych plánov YIT prinesie do meniacej sa priemyselnej zóny 800 bytov a 23-tisíc štvorcových metrov zelene.

„Už štartujeme predpredaj prvej etapy prostredníctvom našej internej databázy,“ približuje pre TREND Reality Renáta Zaťková, hovorkyňa YIT. Podľa nej ceny začínajú na úrovni 1 900 eur/m2 s DPH. Pivničná kobka stojí približne 3 300, parkovacie miesto zasa 12-tisíc eur.

Spoločnosť počíta s výstavbou jedenástich bytových domov umiestnených kolmo k diaľnici. Budú mať šikmý pôdorys, podľa prvých informácií sa to ale dotkne najmä štvorizbových bytov, ostatné budú mať tradičné ostré rohy. Bytovky majú byť osempodlažné.

Rozsiahly bytový projekt Bergamon dostal meno Nuppu a vizualizácie

Nuppu Zdroj: YIT

„Štart výstavby očakávame v najbližších týždňoch,“ hovorí R. Zaťková. Podľa nej sa počíta s dokončením úvodnej etapy obsahujúcej približne stovku bytov v roku 2018.

„Hlavnou ideou územia nie sú bytové domy, ale centrálny park. Rozľahlá zelená plocha s oddychovými zónami vytvorí nekonečné možnosti pre všetkých, ktorí hľadajú mestské bývanie bez kompromisov,“ komentujú Nuppu architekti Monika Štekláčová a Marián Pokrivčák.

YIT získalo projekt koncom vlaňajška za nešpecifikovanú sumu spolu s územným rozhodnutím. Oproti pôvodným plánom portugalskej skupiny Mota-Engil Fíni zmenili fasádu a vonkajšie priestory. Tvar bytoviek aj ich rozmiestnenie a objemy ostali zachované, inak by bolo potrebné meniť povolenie.

Rozsiahly bytový projekt Bergamon dostal meno Nuppu a vizualizácie

Nuppu Zdroj: YIT

Pôvodnému majiteľovi v príprave a plánoch pomáhala aj slovenská developerská skupina Immocap, ktorá v hlavnom meste postavila napríklad Central. Mota-Engil má za sebou zasa projekt Perla Ružinova na križovatke Kaštieľskej a Gagarinovej.

Spoločnosť YIT má v hlavnom meste rozpracovaných viacero projektov, najväčšia je Cvernovka v Ružinove a Stein blízko centra. Pred dokončením alebo už hotové sú aj bytovky Tammi a Tarjanne v Dúbravke či Villinki v Karlovej Vsi. Chystanou menšou výstavbou je Pari – jedna z budov v rámci areálu Cvernovky.