Investorom projektu na necelom hektári pozemkov na ulici Nové Záhrady je slovenská spoločnosť ARS Real, spol. s r.o. Výstavba sa podľa stavebnej tabule začala na jar minulého roka a termín dokončenia je stanovený na september 2016. V súčasnosti sa nad zemou nachádza už tretie podlažie a z hlavnej cesty je projekt neprehliadnuteľný. Celkové náklady nie sú známe.

Podľa územného rozhodnutia a stavebného povolenia vydaného mestskou časťou Ružinov majú vyrásť tri nadzemné podlažia a jedno menšie ustúpené. Stavba má pôdorys písmena L a pod zemou schováva ďalšie tri podlažia garáží.

Investor počíta so 45 bytmi, občianskou vybavenosťou na prízemí i administratívnymi priestormi. Celkovo vznikne 132 parkovacích miest, z toho takmer stovka pod zemou. Ceny bytov či stav predaja zatiaľ nie sú známe, investor neponúka žiadne kontakty ani webstránku projektu.

Lokalita v tesnej blízkosti rušnej výpadovky z Bratislavy ponúka viacero starších novostavieb či menšie záhrady. Najväčšími projektmi neďaleko sú Perla Ružinova s troma rozostavanými vežiakmi a stovkami bytov či nedávno dokončená Svornosť, kde vznikli bytovky, mestské vily i radové rodinné domy.