Dnešná doba praje menším projektom s menším množstvom bytov i ich samotnou výmerou. Projekt takéhoto typu pripravuje investorská firma Corwin Capital, a.s., v bratislavskej Rači. Výstavbu komplexu pomenovaného Rinzle, ktorého bilbordy už možno pár týždňov vidieť po hlavnom meste, naštartovali minuloročnú jeseň.

Novostavba ponúkne na šiestich až ôsmich poschodiach celkovo 88 jedno- až štvorizbových bytov. Ich výmera sa pohybuje medzi 29 až 102 štvorcovými metrami, vyhotovené budú v štandarde. Cenovka dosahuje úrovne okolo 2-tisíc až 2 100 eur/m2 vrátane DPH, v súčasnosti beží aj bonus zliav na byty, či parkovacie miesta v cene.

Jednoizbový byt s výmerou necelých 30 m2 je tak v ponuke za 65- až 70-tisíc eur. Trojizbový s rozlohou prevyšujúcou 71 štvorcov ponúkajú za približne 150-tisíc, v tom je aj balkón a pivnica. Potreby parkovania zabezpečí podzemná garáž i vonkajšie stojiská s celkovou kapacitou 117 miest. Státie vonku stojí 3 900 až  4 900 eur, vnútri 11 900.

Rinzle v Rači ponúkne takmer stovku bytov

Rinzle pozostávajúci z dvoch objektov začali stavať v októbri minulého roka s plánovaným dokončením v prvom štvrťroku 2014. Podľa informácií TRENDreality.sk ide o bývalú ďalšiu etapu projekt Rača Vineyards od stavebno-developerskej skupiny Skanska, ktorá už nemala záujem o realizáciu vo vlastnej réžii.

Corwin Capital je nová developerská spoločnosť, zložená z manažérov a ľudí pôsobiacich v realitnom biznise dlhšie, z časti aj z HB Reavisu. V budúcnosti sa chce zameriavať na ďalšie rezidenčné i iné projekty, Rinzle je len začiatkom aktivity.

V susedstve je niekoľko ďalších projektov, či už v podobe Hroznového sadu prvej a druhej etapy, či spomínaného komplexu od Skansky. Ďalej smerom von z mesta sa chystá aj veľká obytná zóna z dielne Grafobalu, ktorá však vyvolala protesty miestnych obyvateľov.

Vizualizácia - Corwin Capital