Výstavba obytnej zóny Nový Martin v mestskej časti Podháj-Stráne pokročila do ďalšej fázy. V zóne rozdelenej na štyri sektory sa práve kolauduje nových 15 bytov v radových rodinných domoch sektoru C3. Kolaudácia ďalších 15 bytov v časti C4 sa predpokladá v januári 2021.

Táto nová rezidenčná časť Martina ponúka pohodlné bývanie v tichom  prostredí blízko prírody a zároveň v blízkosti atraktívneho mestského života. Projekt využíva existujúcu občiansku vybavenosť v neďalekom okolí, ktoré tvoria najmä sídliská na ľavom brehu rieky Turiec. Ceny sú na úrovni štandardu Martina. Napríklad trojizbový byt aktuálne stojí 86-tisíc eur.

Výstavba bytoviek

Developer zároveň pokračuje vo výstavbe častí zóny D, ktorú tvoria trojpodlažné bytovky. V rámci nej sa v sektore D1  pracuje na 2. nadzemnom podlaží, v D2 a D3  prebiehajú práce na 1. podlaží a do konca roka 2020 sa pripraví základová doska aj pre časť D4. Spolu prinesie D časť Nového Martina 60 nových bytových jednotiek. Začiatok ich kolaudácie sa predpokladá na december 2021.

Súčasťou novej mestskej lokality bude aj materská a základná škola či zdravotné stredisko. Architektonicky zaujímavé riešenie obytnej zóny sa bude na pozadí prírody Malej Fatry, ktorá poskytuje možnosť celoročného športového a rekreačného vyžitia.

Nový Martin
Zdroj: Nový Martin
Nový Martin

Ďalšie plány

 „Okrem bytov v radových rodinných domoch pripravujeme pre našich zákazníkov aj nové územie nad Novým Martinom, kde budeme realizovať výstavbu klasických rodinných domov,“ upozornil Ján Huňor, predseda predstavenstva akciovej spoločnosti Nový Martin. V lokalite  je podľa neho ideálne bývanie pre všetkých, ktorí pracujú v meste, no majú radi pohľad na martinské hory.

V súčasnosti tu v nových domoch už žije viac ako 180 rodín.