Presne takú totiž nájdete v bratislavskej Záhorskej Bystrici. Prémiová rezidenčná zóna Záhorské sady.

Projekt z dielne developera Penta Real Estate prináša hneď niekoľko nadštandardných postupov. Hlavným netradičným prvkom sú záväzné pravidlá, určujúce umiestnenie a výšku zástavby a tiež typ a sklon strechy. „Nastavené podmienky jasne určujú, čo tu môžete postaviť a čo nie a záujemcovia ich hodnotia mimoriadne pozitívne. Vďaka nim totiž majú istotu, že v susedstve nevyrastie žiadna „opacha“, ktorá by bola ostatným tŕňom v oku a devalvovala ich vlastné bývanie,“ hovorí Martin Papcún z realitnej spoločnosti HERRYS, ktorá je výhradným predajcom pozemkov v Záhorských sadoch. Ďalším sú vždy zelené živé ploty, ktoré oddeľujú jednotlivé pozemky od ulice. Vďaka nim celá zóna pôsobí mimoriadne harmonicky a pozitívne.

Ideálne rodinné bývanie pre náročných

Na úpätí Malých Karpát, na území ohraničenom Vápenickým potokom, nájdete priamo pod lesom celkovo 120 pozemkov. Ich výmery sú viac než veľkorysé, najmenšie majú viac ako tisíc a tie pre naozaj náročných záujemcov viac než štyritisíc metrov štvorcových. Návrh projektu zveril developer prestížnej londýnskej architektonickej kancelárii Serie Architects, ktorá v ňom zúročila skúsenosti z desiatok projektov po celom svete.

Rezidenčná štvrť bez betónových plotov? Dá sa to aj na Slovensku

Zdroj: Penta Real Estate

Dnes už je takmer 90 percent pozemkov predaných. Niektoré domy sú už aj dokončené a obývané a na väčšine ostatných prebieha intenzívna výstavba. „Našu klientelu tvoria väčšinou mladé rodiny s deťmi. Ide najmä o manažérov, vlastníkov firiem, úspešných právnikov či lekárov. Mnohí z nich prichádzajú na základe referencií svojich známych, ktorí tu už bývajú alebo stavajú. Ich výhodou je, že na vlastné oči vidia ako celý areál vyzerá – domy, vysoké živé ploty, kompletne vybudovaná infraštruktúra – vedia si tak vybrať to najlepšie miesto pre svoj dom“, popisuje Papcún.

Súkromie a bezpečnosť

Kľúčovou charakteristikou projektu je vysoký štandard súkromia a bezpečnosti. Celý areál je kompletne oplotený, monitorovaný kamerovým systémom a zabezpečený nepretržitou strážnou službou. Každý vstup je kontrolovaný a aj vďaka tomu môžete svoje deti pustiť von bez toho, aby ste sa báli intenzívnej dopravy či pohybu nepovolaných osôb.

V tesnom kontakte s prírodou

Záhorská Bystrica je dlhodobo vyhľadávaná nielen kvôli dobrej dostupnosti do centra Bratislavy a vidieckemu charakteru bývania, ale aj pre malebnú prírodu doslova za bránou. Kilometre turistických chodníkov a cyklotrás v priamom okolí  ponúkajú skvelé možnosti na aktívne trávenie voľného času. Využiť však môžete aj relaxačno-oddychovú zónu priamo v areáli, ktorá je vybavená prvkami na cvičenie či priestorom na organizáciu spoločných grilovačiek a iných stretnutí so susedmi a priateľmi.

Rezidenčná štvrť bez betónových plotov? Dá sa to aj na Slovensku

Zdroj: Penta Real Estate

Stavať môžete začať hneď, formality vybavíme

Pri kúpe pozemku sa často stáva, že okrem ceny za pozemok majú kupujúci ďalšie výdavky na inžinierske siete, príjazdovú komunikáciu či nevysporiadané pozemky. V Záhorských sadoch je všetko zabezpečené. Hneď po kúpe tak môžete požiadať o stavebné povolenie a následne začať stavať. V prípade potreby vám developer spolu s realitnou kanceláriou HERRYS so všetkým pomôžu. „Kupujúcimi sú vyťažení ľudia, pre ktorých je čas mimoriadne vzácny. U nás môžu mať všetko na kľúč, od projektovania až po výstavbu. Celý proces od projektu, až po právoplatné stavebné povolenie, či  financovania výstavby , vieme bez problémov zabezpečiť,” vysvetľuje Papcún. Problém nie je ani s architektonickým návrhom. Spolupracujú so štvoricou architektonických kancelárií, z ktorých každá už v Záhorských sadoch navrhla niekoľko rezidencií.

Pre bližšie informácie o projekte navštívte stránku www.herrys.sk alebo si priamo dohodnite obhliadku. V aktuálnej ponuke je ešte približne 15 pozemkov všetkých veľkostných kategórií.

Výhradným predajcom pozemkov Záhorské Sady je realitná kancelária HERRYS. HERRYS je overená značka s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti predaja rezidenčných nehnuteľností. Na bratislavskom rezidenčnom trhu pôsobí od roku 2011 a špecializuje sa na predaj a prenájom nielen sekundárnych nehnuteľností, ale aj novostavieb. Poskytuje odborné poradenstvo pre developerov a investičných klientov. V roku 2017 zrealizovala viac ako 800 realitných transakcií.