Zmeny si v Košiciach vyžiadal záujem kupujúcich. „K dodatočnému rozšíreniu ponuky rodinných bytov o dispozície 3+kk a 4+kk nás viedli jednoznačne požiadavky klientov, ktorí mali o veľké byty mimoriadny záujem,“ vysvetľuje pre TREND Reality riaditeľ Real Estate CTR Group Ján Horváth.

Český developer, ktorý so stavebnými prácami začal v tomto roku, s takýmto variantom dopredu počítal. „Našťastie sme na túto situáciu boli pripravení a vďaka premyslenému návrhu podlažia aj jednotlivých dispozícií sme boli schopní flexibilne reagovať a menšie byty zlúčiť práve do väčších rodinných dispozícií,“ prezrádza J. Horváth.

V pôvodných plánoch pritom figurovalo v komplexe 272 bytov. Koľkých bytov sa zmena dotkne, nie je teraz známe. Byty sa v košickom projekte predávajú v rozmedzí od 1500 do 2000 eur za štvorcový meter vrátane DPH. Kým v podobných prípadoch delí developer projekt do fáz, v Košiciach sa rozhodli postaviť všetko naraz.

„Celý komplex vrátane átria a komerčných priestorov staviame v jednej fáze z dvoch dôvodov. Po prvé, chceme minimalizovať dosahy takej veľkej a dôležitej stavby na okolie bezprostredne susediace s centrom Košíc. Po druhé, nechceme, aby hlukom a prachom z prípadnej druhej etapy boli obťažovaní noví obyvatelia v etape prvej,“ hovorí J. Horváth.

Aj z druhého dôvodu sa rozhodli ponúkať v Košiciach byty v štandardne tak, aby klienti dostali plne dokončený byt vrátane finálnych obkladov, dverí, podláh, sanity a ďalšieho vybavenia. Podľa developera prebiehajú stavebné práce podľa plánov a kolaudácia je naplánovaná na prelom rokov 2017 a 2018.

Rezidencia pri radnici
Zdroj: CTR Group
Rezidencia pri radnici

Rezidencia pri radnici Zdroj: CTR Group

Rezidencia pri radnici je tvorená tromi osempodlažnými objektmi, ktoré sú usporiadané do písmena U. Okrem bytovej časti počíta developer aj s vytvorením komerčných priestorov. V komplexe je tak naplánovaný aj supermarket, obchody či kaviareň.

Česká developerská skupina CTR Group pôsobí najmä v Česku, projekty má však aj v Nemecku a na Slovensku. Na východe okrem komplexu Rezidencia pri radnici predstavila firma aj Business centrum Košice III. Ide o projekt, v ktorom Česi plánujú vytvoriť kancelárske, obchodné a bytové priestory. Okrem toho je v lokalite v susedstve Steel Arény naplánovaný aj hotel.