Novostavba vyrastie na Námestí SNP na mieste bývalého ihriska medzi predajňou CBA a plavárňou. Dom bude mať pôdorys tvaru L, hmota stavby od piateho podlažia postupne ustupuje a vytvára terasy.

Na prízemí vznikne päť obchodných priestorov s plochou od 28 do 114 štvorcových metrov v cene takmer 1 400 eur za štvorec. Na poschodiach bude spolu 11 jednoizbových, 31 dvojizbových, 16 trojizbových bytov a jeden štvorizbový penthouse na streche.

Developerská spoločnosť Real Focus začiatkom januára spustila predaj bytov, ceny sa pohybujú od necelých 1 200 do vyše 1 300 eur za štvorcový meter. Výmery bytov dosahujú od 35 do 77 m2, každý má aj balkón alebo lodžiu a komoru na rovnakom poschodí. Penthouse má plochu 115 m2 a vyše dvadsaťmetrovú terasu.

Rezidencia Bystrická prinesie nové bývanie pri ťahu na Tatry

Rezidencia Bystrická - vizualizácia Zdroj: Real Focus

K bytom sa dajú dokúpiť parkovacie miesta. Na predaj je desať krytých stojísk v cene od takmer 10-tisíc do 12 600 eur. Vonkajšie parkovacie miesta, ktorých je na predaj 21, vyjdú na šesťtisíc eur.

Projekt získal koncom novembra právoplatné stavebné povolenie, následne začal developer výber hlavného dodávateľa stavebných prác. Výstavbu chce podľa vyjadrenia pre Ružomberský magazín začať túto jar, dokončenie je plánované na leto 2019.

V lokalite, kde postavia Rezidenciu Bystrická, pred vyše rokom otvorili retailový park City Market so 14 obchodnými prevádzkami. Hneď oproti chystanej novostavbe je predajňa siete CBA Verex a na opačnej strane Bystrickej ulice aj Lidl.

Rezidencia Bystrická prinesie nové bývanie pri ťahu na Tatry

Rezidencia Bystrická - vizualizácia Zdroj: Real Focus

Žilinská realitná spoločnosť Real Focus už v Ružomberku zrealizovala rekonštrukciu bývalého internátu na Bystrickej ceste na nájomné byty, ktoré odkúpilo mesto. V Liptovskom Mikuláši pripravuje obytnú zónu so 107 pozemkami na individuálnu výstavbu samostatných a radových rodinných domov.

V Žiline v lokalite Pri rybníku pripravuje bytový dom s 32 bytovými jednotkami, v Kysuckom Novom Meste zas plánuje rekonštrukciu bývalého gymnázia na bytový dom s 24 jednotkami.