Bytový projekt má byť situovaný v lokalite zvanej Brižite. V posledných rokoch úplne zmenila podobu, keď v nej vyrástli projekty Tarjanne, Villa Rustica a Vista či Záhradné vily. Vo výstavbe je aj projekt Pekná vyhliadka.

Tridsiatka bytov

Pripravované Dúbravské terasy by mali vyrásť na pozemku, ktorý je zo severnej strany ohraničený ulicou Martina Granca, z východu a juhu panelákmi sídliska a zo západu lesom.

Investor naplánoval dva päťpodlažné bytové domy, keď počíta s jedným podzemným a štyrmi nadzemnými podlažiami. Stavať sa má na pozemku s rozlohou 4 413 štvorcových metrov, komplex má zabrať 974 štvorcových metrov.

Celkovo by mal projekt ponúknuť 30 bytových jednotiek. Obsluhovať by ich malo 52 parkovacích stojísk, ktoré má doplniť ďalších päť miest na severozápadnej strane pozemku. Podľa predbežných návrhov by mal mať projekt zelenú strechu.

Pozemky súkromníkov

Kedy dôjde k výstavbe projektu je nateraz neznáme, investor len začal vybavovať prvé povolenia. Zaujímavé je, že za pripravovaným komplexom zatiaľ nestojí žiaden developer. Pozemky vlastní viacero súkromných osôb a v dokumentácii sa neuvádza investor projektu. Takáto kombinácia nie je v Bratislave až taká bežná.

Realitný boom v Dúbravke pokračuje, pribudnú Dúbravské terasy

Pozemok, na ktorom má vyrásť projekt Dúbravske terasy. Zdroj: Google Street View

Dúbravka je v posledných rokoch developermi mimoriadne vyhľadávaná. Okrem spomínanej štvorice komplexov v okolí ulice Martina Granca sa vlani rozbehla aj výstavba náhradných nájomných bytov na susednej ulici Pri kríži. Stavba však bola v dôsledku sporov s mestskou časťou zastavená.

V mestskej časti sú pritom zastúpené viaceré developerské skupiny. Okrem YIT (Tarjanne,Tammi), aj spoločnosti Corwin (Dúbravy), ITB (Čerešne, Mamapapa), Strabag (Pod záhradami) či Finep (Na Lúke). Len nedávno TREND Reality písali o tom, že projekt Sand Resort chystá v Dúbravke aj Cresco.