Ide o pás šiestich obdobne riešených bytových domov s piatimi podlažiami, ktoré sú oddelené zeleňou a parkovacími plochami. V súčasnosti je vo výstavbe prvý z nich, kde prináša 24 bytov s výmerami od 38 po 72 štvorcových metrov.
Hlavným lákadlom pre slovenského kupujúceho sú ceny na úrovni zhruba tisíc eur/m2. Najlacnejšie jednoizbové byty s obytnou plochou 38 štvorcov tak stoja menej než 40-tisíc. A za tri izby s plochou 61 m2 a lodžiou zaplatí záujemca necelých 62- až vyše 65-tisíc eur.
Prvý dom je rozostavaný od jesene minulého roka s plánovaným dokončením na jeseň 2015. Ďalšia výstavba má nasledovať potom vo fázach, zatiaľ bez konkrétneho známeho termínu. Objekt prinesie aj 16 krytých parkovacích miest a 23 vonkajších.
Za Rajka Parkom stojí maďarská spoločnosť Orientik Kft., ktorá sa zaoberá výstavbou menších rezidenčných projektov najmä v neďalekom pohraničí. Okrem viacerých novostavieb v Rajke stavala napríklad v Györi, Mosonmagyaróvári či pri rakúskom Neusiedler See.
Malá obec priamo na hraniciach so Slovenskom získala na atraktivite počas realitného boomu, keď ceny bytov v Bratislave dosiahli úroveň, ktorú si už mnohí kupujúci nemohli dovoliť. Situáciu využili miestni developeri i slovenskí hráči, jedným z najväčších tamojších projektov je Raj v Rajke, čo je obytná zóna so stovkami pozemkov z dielne slovenskej firmy ein.stein Rajka, s.r.o.
Dnes je podľa developera projektu Rajka Park v obci s tritisíc obyvateľmi viac než polovica Slovákov. Sprevádzkované je pravidelné spojenie s Bratislavou mestskou hromadnou dopravou. Do vstupu oboch krajín do Európskej únie väčší nákup nehnuteľností brzdila byrokracia či napríklad nutnosť osobitného povolenia od Maďarskej národnej banky.