Hlavné mesto sa môže v horizonte najbližších rokov chystať na ďalšie veže. Dve majú totiž vyrásť na prázdnom pozemku blízko prevádzky rýchleho občerstvenia a čerpacej stanice OMV na Račianskej ulici.

Projekt predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie projekčná firma M S arch pre užívateľa Prvá správcovská vodárenská spoločnosť, a.s., ktorej patria aj pozemky.

Dve veže majú vyrásť na parcele priamo za predajňou Lidl v ohraničení skladov i Kukučínovej ulice. Podľa predložených dokumentov sa počíta s pätnásť a osemnásťpodlažným objektom.

Prízemie má byť vyhradené pre menšiu občiansku vybavenosť a služby, druhé a tretie podlažie zasa pre kancelárske priestory. Nad nimi až po najvyššie podlažie vzniknú byty, ktorých má byť okolo 170.

Konečné číslo závisí od napokon zvoleného zloženia bytov v prospech menších alebo väčších jednotiek. Zámer však počíta so vznikom najmä troj- a štvorizbových jednotiek, čo je posun od súčasnej masívnej výstavby menších štartovacích bytov.

Na Račianskej za McDonaldom vyrastú dve veže

Dve veže Račianska ulica Zdroj: M S Arch

Celková podlahová plocha má dosiahnuť 48 850 m2, parkovanie zabezpečia tri podzemné podlažia spolu s vonkajšími státiami. Plánovaná kapacita parkovísk je 497 miest, dopravne sa má projekt napojiť na existujúcu sieť.

Dokumenty odhadujú štart výstavby na jar budúceho roka s dokončením do konca roka 2016, ide však len o predbežné odhady. Rovnako ako je to v prípade nákladov vo výške 25 miliónov eur.

Rušná Račianska ulica, ktorá tesne nadväzuje na Staré Mesto a pokračuje až smerom von z Bratislavy sa postupne mení na zónu nových polyfunkčných i čisto obytných stavieb.

Najznámejší je pravdepodobne bytový dom Manhattan, nedávno vyrástla oproti zváračskému ústavu aj predajňa Billa, v okolí sa chystá ďalšia výstavba. Veľkým chystaným projektom sú bývalé Slovany, kde bola predstavená už aj vizualizácia.

View Dve veže in a larger map

Vizualizácia - Prvá správcovská vodarenská spoločnosť