Záujem o moderné bývanie majú v súčasnosti nielen obyvatelia hlavného mesta a veľkých krajských sídel, ale aj okresné mestá majú svoje potreby rozvoja.

V Púchove v Trenčianskom kraji s približne 20-tisíc občanmi je od roku 2016 prítomný žilinský developer Reinoo, ktorý sa snažil dodať na trh každý rok približne 50 bytov. Napriek tomu evidoval záujem obyvateľov o výstavbu väčšieho množstva bytov. Na základe toho sa rozhodol postaviť spolu 129 nových bytov a tri komerčné priestory v projekte Pod Zábrehom II.

Z tohto počtu je už predaných 70 bytov. V projekte bude 94 súkromných vonkajších státí ako aj vyšší štandard 87 vnútorných parkovacích státí priamo pod bytovými domami.

Tri bytové domy predávajú naraz

Stavebné práce začali v júni na ulici Dlhé lúky, v blízkosti predchádzajúcej etapy Pod Zábrehom I, v lokalite s občianskou vybavenosťou a zeleňou. V novej štvrti na okraji okresného mesta predáva súčasne všetky tri bytové domy a piatimi nadzemnými podlažiami.

Výstavba bytového domu C sa začala v druhom kvartáli tohto roka, bytového domu B je naplánovaná v treťom kvartále a bytového domu A na budúci rok, informuje developer na oficiálnej stránke projektu.

Nadštandardné byty

Súčasťou projektu sú 1-izbové až 4-izbové byty a na najvyššom poschodí sú plánované byty typu penthaus s predprípravou na krbovú vložku, exteriérové žalúzie či napojenie vírivky. Tieto byty si vyberajú klienti, ktorí hľadajú komfort rodinného domu, ale bez starostí, uviedol developer v súvislosti s otázkou, komu sú určené nadštandardné byty.

V projekte Pod Zábrehom II budú zelené vegetačné strechy, čo má priaznivo ovplyvniť mikroklímu v okolí nových bytových budov.