Prvá etapa projektu štartovacích bytov Dúhové bývanie na nitrianskom sídlisku Čermáň je hotová. Developer projektu, finančná skupina Proxenta, má skolaudované štyri šesťpodlažné bytovky s 88 bytmi, ktoré sa začali stavať vlani v máji.

„Ešte pred kolaudáciou bolo predaných 25 percent bytov,“ hovorí Pavol Kožík, konateľ Proxenta Private Equity. Záujem o jednoizbové a dvojizbové byty je približne rovnaký.

Aj počet jedno- a dvojizbákov je rovnaký. Menšie byty s výmerou necelých 37 štvorcových metrov sa predávajú ako holobyty od 40-tisíc eur, väčšie majú plochu okolo 45 m2 a ceny od 52-tisíc do 63-tisíc eur s daňou.

V cene bytu je aj parkovacie státie a mesačné náklady na bývanie sa pohybujú pri menších bytoch od 70 eur mesačne. Proxenta uvádza, že doteraz v rámci projektu preinvestovala tri milióny eur.

Prvé dúhové byty sú skolaudované

Dúhové bývanie Zdroj: Proxenta

Druhú etapu s plánovanými tromi identickými bytovkami s ďalšími 66 bytmi spustí investor podľa predaja dokončených bytov. „Predbežne počítame so začiatkom roka 2015. Ale nevylučujeme začiatok výstavby už aj na druhú polovicu roka 2014,“ dodáva P. Kožík. Výstavba by potom mala trvať približne deväť mesiacov.

Domy sú odlíšené farebne, dokončené boli žltý, zelený, bledomodrý a tmavomodrý, postaviť zostáva červený, oranžový a fialový. Z tohto konceptu vychádza aj názov projektu.

Proxenta propaguje projekt ako štartovacie bývanie pre mladých ľudí. Byty predáva ako holobyty, za príplatok ich dostavia do zvoleného štandardu.