V ponuke je 64 dvojizbových bytov a apartmánov s rozlohou od 46,8 do 62 štvorcových metrov, väčšina bude mať balkón alebo lodžiu. Všetky obytné jednotky budú vybavené vo vyššom štandarde a v cene bude aj pivničný priestor.

Súčasťou štandardu budú napríklad hliníkové okná, drevené podlahy a predpríprava na chladenie systémom centrálnej klimatizačnej jednotky. Bývanie bude v objekte situované od piateho podlažia. Na nižších podlažiach budú kancelárske priestory s rozlohou 1 800 štvorcových metrov.

Časť z nich zaberie nové sídlo Proxenty. „Budovu preto nestaviame len pre budúcich vlastníkov bytov, ale aj pre seba. Majiteľov, ktorým odovzdáme byty, budeme denne stretávať, o to viac si samozrejme dávame záležať, aby kvalita budovy bola na najvyššej možnej úrovni,“ hovorí Pavol Kožík, majiteľ skupiny Proxenta.

Proxenta odhalila podobu vežiaka na Račianskom mýte

Proxenta Residence - vizualizácia Zdroj: Proxenta

Bytová a kancelárska časť budú mať vlastné výťahy. Pre administratívnu časť budovy je plánovaný presklený panoramatický výťah situovaný do Račianskeho mýta. Parkovanie je riešené automatickým parkovacím systémom so štyrmi príjazdovými a odjazdovými zakladacími bránami, ktoré zaparkujú auto do parkovacieho boxu. Kapacita podzemnej garáže je 138 stojísk.

„Automatický parkovací systém je bežnou súčasťou moderných veľkomiest. Jeho výhodou nie je len výrazná úspora miesta vyhradeného pre parkovanie a tým aj možnosť zaparkovať pod budovou oveľa viac vozidiel, ako by to bolo v prípade klasických podzemných garáží. Je veľmi pohodlný aj pre užívateľov,“ opisuje P. Kožík.

Proxenta Residence vyrastie v blízkosti projektu Blumental od developera Corwin Capital, ktorého prvá fáza je už dokončená a prebieha výstavba druhej etapy. Komplex ponúkne celkovo 187 bytov, osemtisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy a 2 400 m2 obchodných priestorov. Ceny bývania v druhej etape sa pohybujú okolo tritisíc eur za štvorcový meter. Projekt Proxenty vzhľadom na avizované parametre mieri do podobného segmentu. Cenník však podľa developera ešte nie je definitívne schválený.

Proxenta získala spoločnosť vlastniacu sedemárový pozemok na Račianskom mýte s platným stavebným povolením pre 13-podlažnú vežu v októbri 2014. Následne spôsobila rozruch, keď nakrátko zverejnila nové vizualizácie budovy, ktoré sa začali šíriť po sociálnych sieťach a stretli sa s kritickým ohlasom. Výsledná podoba projektu sa opäť priblížila k pôvodnému návrhu.

Proxenta odhalila podobu vežiaka na Račianskom mýte

Proxenta Residence - vizualizácia Zdroj: Proxenta

Projekt predtým vlastnili spoločnosti Igora Balla, ktoré postavili kancelárie Astoria oproti prezidentskému palácu a sú aj za dlho meškajúcim projektom Hlavnej stanice. Podľa návrhu pôvodného investora mal byť vežiak bez bývania.

Kancelárska plocha mala tvoriť viac ako štyritisíc štvorcových metrov, na spodných podlažiach sa počítalo s 1 100 m2 obchodov a v podzemnej garáži so 138 parkovacími miestami. Na jar 2008 bol ohlásený začiatok výstavby, práce sa však nerozbehli.

Proxenta odhalila podobu vežiaka na Račianskom mýte

Proxenta Residence - aktuálny stav výstavby Zdroj: Proxenta

Samotná Proxenta aktuálne kolauduje neďaleký bytový projekt Weinhauer a pripravuje komplex Kesselbauer, o ktorom TREND Reality nedávno informovali ešte pod pôvodným názvom Rezidencia medzi hviezdami. Oba projekty budú prepojené cez vnútroblok. Proxenta chystá výstavbu aj v centre Nitry, projekt Townhill prinesie byty, kancelárie aj obchody. V minulosti v Nitre realizovala Dúhové bývanie.