Šesť nízkopodlažných bytových domov pre rodinné bývanie plánuje postaviť v bratislavskej Devínskej Novej Vsi developer Lucron. Od štvrtka 15. júla je na stránke Enviroportál zverejnený zámer pod názvom Obytný súbor Rakyta v súvislosti s procesom posudzovania vplyvu na životné prostredie. Pozemky, na ktorých sa má stavať, sa nachádzajú v blízkosti závodu Volkswagen a železničnej stanice Devínska Nová Ves. Blízko tečie miestny potok Rakyta.

Neprehliadnite

Lucron pripravuje ďalší veľký projekt, stavať chce v Devínskej Novej Vsi

Vyše nových 300 bytov

Mestské bývanie vyrastie približne na troch hektároch v území v priamom kontakte s prírodou. Viac ako 30 percent z neho bude tvoriť zeleň. Obytné budovy dovedna s 322 bytmi majú mať jedno podzemné podlažie, štyri nadzemné podlažia s jedným ustúpeným.

„V projekte pracujeme s rozmanitou typológiou, ktorej súčasťou sú byty s predzáhradkami, balkónmi, lodžiami, aj terasami,“ priblížil víziu zámeru riaditeľ pre rozvoj Lucronu Juraj Juritka s tým, že súčasťou bytových domov budú podzemné garážové státia. Pre parkovanie je navrhnutých celkovo 445 parkovacích miest, z tohto počtu je 210 miest v podzemnej garáži.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa