Projekt vyrastá na takmer hektárovom svahovitom pozemku na ulici Pod dráhami. Tvorí ho päť objektov, pričom jeden z nich vzniká prestavbou ubytovne. Všetky stavby majú rovnakú výšku, keď sú naprojektované ako päťpodlažné. Celkovo ponúkajú 72 bytových jednotiek.

Aj päťizbové byty

Najväčšie zastúpenie majú jedno- a dvojizbové byty. Celkovo je ich v komplexe po 21. Ponuku dopĺňa 20 trojizbových, osem štvorizbových a dvojica päťizbových bytov. Developer už začal aj s ich predajom. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 1 348 do 1 685 eur za štvorcový meter.

Napríklad dvojizbový byt na treťom podlaží s rozlohou 63,63 štvorcového metra s balkónom a pivnicou stojí 87 600 eur v stave holobytu. Naproti tomu cenu päťizbového bytu stanovil developer na 249 600 eur. Ponúka pritom obývateľnú plochu s rozlohou 133,08 štvorcového metra s terasou (26,2 štvorcového metra) aj pivnicou.

Dokončené o dva roky

Parkovanie nie je zahrnuté v cene. „Cena samostatných garážových stojísk závisí od podlahovej plochy a príslušenstva. Cena vonkajšieho parkovacieho miesta vrátane pozemku je 5 000 eur s DPH. Cena parkovacieho stojiska pod prístreškom je 7 500 eur s DPH,“ píše developer na stránke projektu. Cena samostatného garážového miesta sa pohybuje v rozmedzí od 14 916 do 20 358 eur.

Výstavba projektu sa už začala, prvé bytové domy majú byť hotové do konca tohto roka. Celkovo má byť projekt hotový v lete 2020. Investorom projektu je zvolenská spoločnosť Agnos. Jedným z jej spoločníkov je člen dozornej rady Doprastavu Martin Mráz.