Komplex nedokončených panelákov začali stavať ešte v roku 1988. Po zmene režimu sa stavebné práce zastavili a sídlisko je nedokončené do dnešných dní. Aktuálne však developer odhalil pripravovanú podobu projektu.

Prekreslenie projektu

Jeho dokončenie rozdelil do viacerých etáp a začal s predajom bytov. V ponuke sa objavilo 64 bytových jednotiek. Ponuke dominujú hlavne dvojizbové byty, v projekte ich bude 32. Ponuku dopĺňa osem jednoizbových a 24 trojizbových bytov.

Developer odštartoval predaj prvých 32 bytových jednotiek. Ceny v štandarde sa pohybujú od 1 000 do 1 090 eur za štvorcový meter. V ponuke je aj možnosť kúpy holobytu, v tom prípade sa ceny pohybujú v rozmedzí od 920 do 1 000 eur za štvorcový meter.

Projekt premeny sídliska duchov ukázal novú podobu a spustil predaj

City Park Stráňany Zdroj: A7 Development

Napríklad za trojizbový byt na treťom poschodí s rozlohou 60,92 štvorcového metra pýta predajca 65 794 eur vo verzii štandard. Holobyt je v tomto prípade lacnejší o 5 483 eur. V cene je zahrnutá pivničná kobka.

Pretvorenie okolia

Developer pritom novým majiteľom sľubuje kompletné pretvorenie okolia. „Chystáme sa vybudovať dostatočné množstvo parkovacích miest, vytvoriť nový park s integrovaným oddeleným venčiskom pre psíkov, chránené detské ihrisko, cross fit zónu na posilňovanie, naturálne futbalové ihrisko a relaxačnú zónu s lavičkami pre seniorov,“ píše investor na oficiálnej stránke.

Projekt premeny sídliska duchov ukázal novú podobu a spustil predaj

Nedostavaný panelák na Sídlisku SNP v Michalovciach. Zdroj: TREND Reality

Okrem toho chce developer zvýšiť občiansku vybavenosť zriadením materskej školy, jaslí, večierky a prinesením ďalších služieb ako je kaderníctvo či kozmetika. Nejde pritom o prvú predstavu premeny komplexu a jeho okolia. Už koncom roka predstavila spoločnosť Madip Invest projekt Golden Park, ktorého cieľom bolo prerobiť skelet na nízkoenergetickú stavbu.

V tom čase sa spustil predaj v dvoch vchodoch. Ceny sa vtedy pohybovali od 800 eur za štvorcový meter. Okrem klasických rozmerov sa v ponuke objavili aj štyri päťizbové penthousy cez dve podlažia. Okrem toho mala stavba disponovať aj nabíjačkami pre elektromobily. Projekt nakoniec nebol realizovaný.

Za aktuálnou podobou premeny sídliska stojí spoločnosť A7 Development. Aj keď je jej meno nové, v skutočnosti ide o firmu, ktorá je personálne prepojená so spoločnosťou, ktorá predstavila plán premeny komplexu pred dvoma rokmi.