Nové Vinice plánované pod Kolibou v lokalite Biely kríž na Skalickej ceste predstavil pôvodný investor World Trading ešte v roku 2012. Počítal s bytmi aj polyfunkčným objektom s administratívou a reštauráciou, ktorý neskôr prekreslil len na parkovaciu garáž.

Aktuálne už má projekt Nové Vinice v rukách nový vlastník – spoločnosť ACS 5, ktorej majiteľom je skupina Arca Capital. Tá sa do realitného biznisu na Slovensku púšťa po odmlke čoraz intenzívnejšie – len nedávno predstavila zámer postaviť polyfunkčný objekt so 60 bytmi na Šancovej ulici v Bratislave.

O 24 bytov viac 

V prípade Nových Víníc počíta Arca Capital s upravenou podobou projektu. Namiesto pôvodne navrhovaných štyroch objektov s 88 bytmi chce postaviť päť bytových domov s dovedna 112 jednotkami.

Pridaná piata bytovka ponúkne 20 bytov, zvyšné štyri po 23 bytov, o jeden viac, ako sa počítalo v zámere pôvodného investora. Bytové domy budú mať päť nadzemných podlaží, objekty A – D aj jedno podzemné.

Podoba bytových domov v projekte bola nakreslená nanovo. Objekty budú o čosi väčšie – každý zaberie zastavanú plochu takmer 407 namiesto pôvodne avizovaných 386 štvorcových metrov. Piaty bytový dom bude 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa