Bytový dom vyrastá v blízkosti Zelenečskej a Mikovíniho ulice. Pozemok investora, na ktorom má projekt vyrásť,  je umiestnený na západnej strane Zelenečskej ulice a južnej strane Mikovíniho ulice. Aktuálne nie je využívaný.

Zo severnej strany susedí s bytovým domom, zo západnej strany objektom predajne CKD Market a priľahlými komunikáciami a spevnenými plochami. Z južnej strany sa nachádza prvá etapa projektu Miko, z východnej stany pozemok ohraničuje nadzemný horúcovod a potok Trnávka.

156 bytových jednotiek

Bytový dom má mať päť až osem nadzemných podlaží. Objekt má byť rozdelený do dvoch sekcií so spoločne prepojenou podzemnou časťou. V západnej sekcii sa má nachádzať 68 bytových jednotiek a sedem nebytových priestorov určených na podnikanie. Vo východnej sekcii naplánoval investor 88 bytových jednotiek.

V suteréne bytového domu majú byť umiestnené parkovacie stojiská a priestory pre technické vybavenie bytov. Na prízemí západného bloku bude riešená domová vybavenosť, obchody, služby a vo východnom bloku budú na prízemí byty. Byty budú prístupné z jednotlivých sekcií schodiskami a výťahmi.  

Pre obchody a poskytovanie služieb je vyčlenených takmer 561 štvorcových metrov. Komplex má obsluhovať podzemná garáž pre 149 automobilov. Ďalších 61 parkovacích stojísk má byť umiestnených na teréne. So stavebnými prácami by v Trnave chceli začať v máji budúceho roka, ukončenie je naplánované o tri roky neskôr. Investor vyčíslil výšku nákladov na 10,9 milióna eur.

Viacero projektov

Projekt Miko začali po rokoch meškania a odsúvania stavať v roku 2016, keď ohlásil výstavbu 250 bytov. Najlacnejšie byty v komplexe začínali na sume 37 900 eur, dvojizbové začínali na necelých 60-tisíc a trojizbové zasa na takmer 83-tisíc. Po prepočte ide o 1 200 eur za štvorcový meter, čo robilo z Mika jednu z najlacnejších novostavieb na trnavskom trhu.

Za projektom stojí stavebno-developerská spoločnosť Ismont, ktorá začínala výstavbou rodinných domov, čoraz viac je však aktívna aj pri väčších projektoch. Stojí za projektmi ako Lilum, Greenvia či Green Village. Koncom minulého roka predstavila projekt Noemis v Stupave.