Analytici z Bencont Investments v prieskume zistili, že na konci tretieho štvrťroka dosiahla priemerná cena bytov v novostavbách v Bratislave 4 073 eur za meter štvorcový vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH). S rastúcou jednotkovou cenou rástla aj priemerná absolútna cena, ktorá prvýkrát prekonala hranicu 250-tisíc eur aj napriek znižujúcej sa priemernej rozlohe bytov.

Predaj sa oproti predchádzajúcim štvrťrokom mierne znížil, no realizačná cena sa doťahovala na ponukovú. Počas tretieho štvrťroka sa ceny bytov v novostavbách v Bratislave ďalej zvyšovali.

Vyše pol milióna eur

Priemerná absolútna cena nových bytov v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto po prvý raz presiahla pol milióna eur. Medziročný rast priemeru na Bratislavu dosiahol necelých 10 percent. Priemerná rozloha, naopak, klesla o necelých 5 percent, na 63,35 za meter štvorcový.

Najmenšie byty ponúkali v  okresoch Bratislava II a Bratislava III, kde bola priemerná rozloha bytu pod 60 metrov štvorcových. Príčinou sú predovšetkým novostavby, ktoré ponúkajú malé štartovacie byty na periférií mestských častí Rača a Ružinov.

Vývoj na trhu novostavieb v Bratislave
Zdroj: Bencont Investments
Vývoj na trhu novostavieb v Bratislave

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa