Prvé zmienky o projekte sú pol roka staré. Spoločnosť Bystrická, ktorá patrí do skupiny Iuris Group, vtedy predložila úradom zámer, podľa ktorého mali medzi Opletalovou a Bystrickou ulicou vyrásť bytové domy Bystrická. Trojicu päťpodlažných domov malo obslúžiť 198 parkovacích miest.

Za pol roka sa mnohé veci pohli. „Na projekt bolo vydané právoplatné rozhodnutie EIA, získali sme záväzné stanovisko Magistrátu hlavného mesta Bratislavy k investičnej činnosti a požiadali sme o vydanie územného rozhodnutia,“ hovorí pre TREND Reality Andrea Kavková z Iuris Group.

Komplex zmenil aj názov, investor ho po novom prezentuje ako Amber. Trojica bytoviek ponúkne 156 bytov. V ponuke sú jedno- až štvorizbové byty v rozmeroch od 29 do 100 štvorcových metrov. „Vrchné byty majú veľké terasy, prízemné majú predzáhradky,“ vysvetľuje A. Kavková.

Developer už v polovici januára začal s rezerváciami. Ceny bytov sa pobybujú  od 1 640 do 1 930 eur za štvorcový meter. Ceny jednoizbových bytov sa začínajú na sume 57-tisíc eur s DPH, štvorizbový byt na najvyššom podlaží stojí 162 500 eur.  Jeho súčasťou je aj terasa s rozlohou takmer 70 štvorcových metrov.

V cene každého bytu je započítaný spoluvlastnícky podiel na pozemku, štandard a pivničná kobka. Jedno parkovacie miesto stojí štyritisíc eur, pre dvoj- a trojizbové je povinnosť kúpiť jedno a pre štvorizbový byt dve parkovacie miesta.

Pozemok projektu má rozlohu 1,5 hektára a bol dlhšie nevyužívaný. Nachádzajú sa na ňom zvyšky garáží. Projekt dizajnovalo architektonické štúdio Siebert + Talaš a investor predpokladá, že rozpočet na jeho realizáciu dosiahne osem miliónov eur.

Developerská skupiny Iuris stála za projektmi ako Dornyk, Octopus či Triangel Čierna Voda. Zatiaľ posledným veľkým projektom, ktorý developer ohlásil, je komplex Nido. Pri križovatke Tomášikovej ulice a Trnavskej cesty oproti Klientskému centru ponúkne komplex okrem obchodných priestorov aj 114 bytov a jeden ateliér.