Na okraji hlavného mesta prebieha ďalšia kolaudácia veľkého projektu. Zo šiestich plánovaných bytoviek s troma stovkami bytov však zatiaľ stoja len prvé dve, zvyšok investor plánuje rozostavať na budúcu jar. Závisí aj dopytu na trhu. Za projektom sú holandské a luxemburské fondy prostredníctvom spoločnosti Benuga Slovakia, s.r.o.

„V súčasnosti už beží kolaudácia,“ pre TRENDreality.sk približuje Jaroslava Marcineková, marketingová manažérka projektu. Prvá stovka bytov bude podľa nej skolaudovaná na prelome rokov. V súčasnosti je voľná ešte približne polovica z dvoch postavených objektov, ďalšie zatiaľ nie sú v predaji.

Nedávno malo podľa marketingovej manažérky prebehnúť preceňovanie ponúkaných bytov. „Priemerná cena dnes dosahuje 1 422 eur za štvorcový meter vrátane DPH,“ hovorí. V novej cene však už nie je zahrnutá pivnica ani parkovacie miesto, to stojí 3 950 eur.

Ceny zverejnené na oficiálnej webstránke sú stále na úrovni približne 1 600 eur/m2. Byty majú rozlohu od 55 po 77 štvorcových metrov, k dispozícii je aj zariadený vzorový. Niektoré prízemné majú aj veľké predzáhradky.

Pri Volkswagene kolaudujú prvé bytovky

Projekt financuje Slovenská sporiteľňa, dokopy sa počíta s 306 bytmi v šiestich budovách. Všetky majú byť štvorpodlažné s piatym ustúpeným podlažím. Prvé dve bytovky sa budujú od jari minulého roka, komplex leží na okraji Devínskej Novej Vsi smerom na závod Volkswagenu na Opletalovej ulici.

„Výstavbu ďalších štyroch objektov plánujeme spustiť na jar budúceho roka,“ približuje J. Marcineková. Závisí však aj od dopytu po dokončených bytoch, ak nebude predaná určitá hranica, do ďalšej výstavby sa zrejme nepôjde.

Investorská firma má dvoch spoločníkov – holandský Dutch Investments Central Europe B.V. a luxemburský fond EdR Real Estate firmy LCF Rothschild Group. Ide o prvú aktivitu firmy na Slovensku, skupina rodiny Rothschildovcov má však tisíce bytov v Česku, Rumunsku, Bulharsku i v ďalších krajinách.

O projekte už portál TRENDreality.sk v minulosti informoval, vtedy mala investorská spoločnosť ešte odlišnú vlastnícku štruktúru.

Devínska Nová Ves zatiaľ nie je atraktívnym cieľom pre väčšie novostavby, projekt od Benuga je jedným z mála. Pri vstupe z diaľnice ešte len plánuje stavať Tatra Residence, najväčšie plány má Penta a Opera, ktoré chcú zastavať stovky hektárov ešte pred Devínskou Novou Vsou.

Foto – Benuga Slovakia