Lokalita okolo sídla Slovenského rozhlasu blízko k centru hlavného mesta zaujala Real Štúdio KFA, s.r.o. Na rohu križovatiek ulíc Mýtna a Štefanovičova už niekoľko mesiacov stavia desaťpodlažný obytný dom.

Bude vyhradený bytom, v objekte budú dvoj- až trojizbové s celkovým počtom 81 jednotiek. Ich rozloha sa pohybuje medzi 67 až 143 m2 pri cene okolo 77 až 79-tisíc korún za štvorec vrátane DPH. Na najvrchnejšom poschodí investor vybuduje aj dva 4-izbové byty s terasami, podľa informácií od predajcu LBA Real je práve o vrchné poschodia najväčší záujem.

Pri Slovenskom rozhlase vyrastá bytovka

Jedno podzemné a prvé dve nadzemné podlažia sú vyhradené garážam, celkovo bude k dispozícii 124 parkovacích miest. Cena jedného je 570-tisíc Sk vrátane DPH, pri dokúpení ďalšieho záujemca zaplatí ďalších 670-tisíc Sk.

Projekt by mal byť hotový do septembra 2008, investor nehlási žiadne zdržanie. Momentálne sa dokončuje piate poschodie. Developerom obytného domu je bratislavská spoločnosť Real Štúdio KFA, ktorej spoločníkom je aj Marián Kočner. Podnikateľ v roku 2006 kandidoval na post primátora hlavného mesta.

Dominantou lokality je okrem obrátenej pyramídy Slovenského rozhlasu aj sídlo NBS s 33 podlažiami, ktoré sa nachádza na druhej strane Mýtnej ulice. Z opačnej strany centrálnej banky na Starohorskej ulici plánuje stavať aj česká Sekyra Group, pôvodne sa hovorilo o 24-podlažnom vežiaku. Podľa informácií TRENDreality.sk sa však projekt menil a je možné, že pôjde len o niekoľkopodlažnú budovu.

Vizualizácia – Real Štúdio KFA