Ahoj Park je súčasťou revitalizácie územia bývalého Výskumného ústavu zváračského v mestskej časti Nové Mesto. Komplex troch obytných budov so šiestimi až ôsmimi podlažiami vyrastie pri Sliačskej ulici v lokalite Ahoj - Briežky.

Developer v týchto dňoch spúšťa predaj prvej bytovky, ktorá bude umiestnená pozdĺž Sliačskej ulice. Ceny sa pohybujú od 2 050 do 2 480 eur za štvorcový meter s daňou. Na prvú takmer tretinu bytov platí uvádzacia zľava. Parkovacie miesto vyjde na 9 600 eur.

V projekte sú jednoizbové až štvorizbové byty. Napríklad dvojizbáky majú výmery 45 až 53 m2. Všetky byty majú kobky v suteréne a na prízemí, balkóny, na ustúpených horných podlažiach terasy. Parkovanie je zabezpečené v dvojpodlažnej podzemnej garáži, miesta pre návštevy budú aj na pozemku.

Pri Račku sa začína predaj ďalších bytov – Ahoj Park

Ahoj Park Zdroj: Ahoj Development

Súčasťou komplexu je zelený polootvorený vnútroblok, kde je naplánovaná relaxačná zóna a exteriérový fitness, lavičky aj detské ihrisko. Má tu byť aj dostatok stojanov na bicykle.

Všetky tri bytové domy sa budú stavať naraz. Začiatok výstavby je podľa projektového manažéra Tomáša Mikusa naplánovaný na marec 2016 s kolaudáciou na konci roka 2017.

Celkovo by tu malo v troch bytovkách vzniknúť 129 bytov, z toho takmer stovka jedno- a dvojizbákov. Na prízemí sa počíta s priestormi pre obchody a služby.

Hneď vedľa plánovaného Ahoj Parku už prebieha prestavba jednej zo starých hál na kancelárie vyššieho štandardu s obchodmi a službami na prízemí. Rovnako ako Ahoj Park sú autormi návrhu architekti zo štúdia Compass.

Ďalšie haly bývalého zváračského ústavu by malo neskôr nahradiť ešte päť bytových domov a viacero objektov občianskej vybavenosti s úžitkovou plochou 78-tisíc m2.

Pri Račku sa začína predaj ďalších bytov – Ahoj Park

Ahoj Park Zdroj: Ahoj Development