N!do vyrastie na pozemku pri križovatke Tomášikovej ulice a Trnavskej cesty oproti nedávno otvorenému Klientskému centru štátnej správy. V prvej etape prinesie v troch bytových domoch s výškou päť až deväť podlaží 114 bytov a jeden ateliér.

„Predaj spustíme po získaní stavebného povolenia. Zatiaľ je spustená rezervácia bytov na základe rezervačných zmlúv,“ hovorí Ľuboš Čema, projektový manažér z Iuris Investu. Vydanie povolenia investor očakáva do konca tohto roku. Výstavba by sa potom mohla rozbehnúť začiatkom budúceho roka a mala by trvať jeden a pol roka.

Pri Kuchajde vyrastie N!do so stovkou bytov

Nido - vizualizácia Zdroj: Iuris Group

V komplexe budú byty s výmerami od 29 do 138 štvorcových metrov. Prevládať budú dvojizbové a trojizbové, ktorých má byť 44 respektíve 43. Ponuku dopĺňa 16 jednoizbových, osem štvorizbových bytov a štyri štvorizbové mezonety. Ceny sa pohybujú od 84-tisíc do 439-tisíc eur.

Súčasťou každého bytu bude balkón alebo terasa s tienením a ku každému bytu bude prislúchať pivničná kobka. V komplexe bude 164 parkovacích miest, z toho 149 v garáži a 15 na povrchu. Medzi domami vznikne priestor so zeleňou a detským ihriskom.

Pri Kuchajde vyrastie N!do so stovkou bytov

Nido - vizualizácia Zdroj: Iuris Group

Autorom zaujímavej členitej architektúry projektu N!do je ateliér Petra Sticzaya-Gromského oceňovaného za projekty ako Octopus alebo Viktória. V druhej fáze má pribudnúť blok s občianskou vybavenosťou popri Trnavskej ceste tvarom podnože zrkadliaci starší objekt na opačnej strane križovatky.

Zhruba dvojhektárový pozemok patriaci Iurisu prostredníctvom spoločností Ružinovská, s.r.o. a Murlabo Slovakia, s.r.o. bol dlhšie na predaj. Realitno-developerská firma sa ho napokon rozhodla rozvíjať sama.

Firma okrem predaja pozemkov a nehnuteľností realizovala developerské projekty ako Triangel Čierna Voda, Centroom v Piešťanoch, Octopus či Dornyk v Bratislave. Pripravuje aj ďalšie projekty, nedávno ohlásila Bytové domy Bystrická v Devínskej Novej Vsi.

Pri Kuchajde vyrastie N!do so stovkou bytov

Nido - vizualizácia prvej fázy Zdroj: Iuris Group